|
کدخبر: 183047

واریز متفاوت سهام عدالت

به نظر می‌رسد مدیران بورسی بالاخره تصمیم گرفته‌اند که مرحله دوم سود سهام عدالت را واریز کنند، اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد که این واریزی مانند مرحله اول نیست و مبلغ آن تغییر کرده است.

اقتصاد واریز متفاوت سهام عدالت

دارندگان سهام عدالت در چند روز مانده به نوروز ۱۴۰۰ معادل ۵۰ درصد از سود سهامشان را دریافت کردند. طی بیش از سه ماه گذشته چندین وعده برای واریز سود از سوی مسئولان داده شد که اجرایی نشد.

مسئولان در خصوص علت تاخیر در واریز ۵۰ درصد دوم اعلام کردند که چند شرکت حاضر در سبد سهام عدالت سود را به حساب بورس واریز نکرده‌اند.

در جدیدترین اظهار نظر مدیران بورسی آمده که سود سهام عدالت در آینده نزدیک واریز می‌شود. قرار بود در این مرحله ۵۰ درصد دوم سود واریز شود اما به نظر می‌رسد که مبلغی کمتر مرحله اول پرداخت شود.

در واریز ۵۰ درصد اول دارندگان سهام یک میلیون تومانی مبلغ ۱۸۵ هزار تومان و دارندگان سهام ۵۳۲ هزار تومانی مبلغ ۹۸ هزار تومان دریافت کردند. اما پیگیری‌های نشان می‌دهد که چند شرکتی که طی این چند ماه موجب تاخیر در واریز سود شده‌اند توان پرداخت آن را ندارند.

در واقع همانطور که رئیس سازمان بورس گفته بود تعدادی از این شرکت‌ها به دلیل اینکه افزایش سرمایه داشته‌اند نمی‌توانند سود را پرداخت کنند. قرار است بخشی از ۵۰ درصد دوم سود سهام عدالت به صورت سهام پرداخت شود. یعنی سهامداران معادل سود این شرکت‌ها را سهم می‌گیرند که سبد سهامشان می‌آید.

به نظر می‌رسد این تصمیمی است که نهایی شده و براساس آن قرار است بخشی از سود هفته آینده واریز شود و مابقی آن به صورت سهام در سبد سهام عدلت سهامداران قرار گیرد.

در مرحله دوم چقدر سود پرداخت می‌شود؟

پس از چند ماه تاخیر در واریز سود در ماه پیش اعلام شد که فقط ۳۰ درصد واصل شده،‌احتمالا این ۳۰ درصد واریز می‌شود و ۲۰ درصد سود سهامداران عدالت در شرکت‌ها می‌ماند.

اما از آنجایی که مسئولان می‌گویند بخشی از این ۲۰ باقی مانده نیز واریز شده، احتمالا بین ۳۵ تا ۴۰ درصد از این پول واریز شود و مابقی در قالب سهام به سهامداران داده شود.

قاعدتا در مرحله دوم نیز باید به سهام یک میلیون تومانی ۱۸۵ هزار تومان پرداخت شود، یعنی باید پرداختی‌ها مطابق جدول زیر باشد.

اما بنا به دلایلی که گفته شود، به احتمال زیاد حدود ۳۵ درصد از ۵۰ درصد باقی مانده واریز شود که مبلغ آن برای برگه‌های سهام مختلف به شرح زیر است:

سهام یک میلیون تومانی: ۱۳۰ هزار تومان

سهام ۵۳۲ هزار تومانی: ۶۹ هزار تومان

سهام ۴۹۲ هزار تومانی: ۶۴ هزار تومان

سهام ۴۵۲ هزار تومانی: ۵۹ هزار تومان

یعنی معادل ۵۵ هزار تومان به یک دارنده سهام یک میلیون تومانی سهام داده می‌شود.

 

منبع: تجارت نیوز
 • شهلا ارسالی در

  توان تون همینقدره چطور برای اختلاس پول ه ست اونوقت واسه امریکا شاخ وشونه میکشین ش ما که لنگ ۲۰ هزار تومن هستین که سود سهام عدالت رو بدین

 • ناشناس ارسالی در

  خدالعنت کنه که بعداز چند ماه بازهم از سر وته اون زدن

 • ناشناس ارسالی در

  فقط شرم کنید برا ی صدقه

 • محمد ارسالی در

  میشه خفه بشید چندماهه از قبل عید تا حالا همش صحبت و تبلیغ و مصاحبه از سود سهام ع دالت میکنید اعصاب مردم بهم ریخته است شما با این چندرغازتون نمک به زخم مردم نپاشی د.اینقدر مردمو اذیت نکنید با کارهای بچگا نه تون

 • حق گو ارسالی در

  سهم آقازاده شده بپاخیزتاظلم راسرکوب کنیم

 • حمید سروری کیا ارسالی در

  بسیار عالیه....
  به نظر من اگه سهام دارن سهام عدالت بتونن خودشون انتخاب کنند که سود سالانه سهام عدالتشون رو نقدی میخ وان یا به صورت سهام .... دیگه نورعلی نور میشه...
  ترجیحاً سهام بهتره سود هس تش

 • دیابت ارسالی در

  خودتون رو کشتید میخواهید ی قِرون بدید به مردم.

 • اشکان ارسالی در

  نابودمون کردین خجالت بکشین گوه تو این زندگی

 • ناشناس ارسالی در

  بشنو ولی باور نکن

 • راد ارسالی در

  دولت ومسوولین بی فکر حقوق کارمندان را افزایش دهند بعد سهام عدالت ویارانه انها را بدهند به افراد بیکار وبی درامد خدا راخوش می اید کارمندان وزیران ومسوولان رده بالا با حقوق عالی یارانه وسهام بگیرند وبیکاران هم همان اندازه بگیرند

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...