|
کدخبر: 182779

قیمت دلار ۲۶ هزار تومان را رد می‌کند؟

نگاه معامله‌گران نسبت به هفته‌های گذشته ۱۸۰ درجه چرخش داشته و امروز عقیده داشتند که روند قیمت دلار صعودی خواهد بود و در صورت عبور از نقطه مقاومت قوی ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان، قیمت به سمت ۲۶ هزار و ۲۰۰ تومان خواهد رفت.

اقتصاد قیمت دلار ۲۶ هزار تومان را رد می‌کند؟

اتفاقات سیاسی یکی دو روز گذشته در عراق، تحرکات نظامی آمریکا و حمله به حشدالشعبی، انتظارات در بازار ارز را منفی کرد. همچنین از جمله خبرهایی که بین معامله‌گران ارز دست به دست می‌شد صحبت‌های علی ربیعی سخنگوی دولت، ربیعی بود او گفته عجله‌ای برای توافق نداریم و اگر نظرات ما تامین نشود ادامه مذاکرات به دولت بعدی واگذار می‌شود. جمله آخر این صحبت‌ها یعنی «ادامه مذاکرات به دولت بعدی واگذار خواهد شد» در بازار بازتاب گسترده‌ای داشت و نگاه معامله‌گران را برای احیای برجام منفی کرد. همین خبرها کافی بود تا امروز نرخ دلار از ۲۴۹۵۰ تومان به ۲۵۰۸۰ تومان در ساعت ۱۷ برسد و فروشنده دلار در بازار کمیاب شود. از جمله شواهد نشاندهنده نبود فروشنده در بازار، نرخ های اعلامی معامله‌گران بود که برخلاف روزهای گذشته، بالاتر از کانال‌های تلگرامی به متقاضیان داده می‌شد. نرخ در کانال‌ها ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان پایین‌تر از قیمت معامله‌گران در بازار ارز فردوسی بود. از دیگر دلایل کمبود فروشنده نیز می‌توان به نبود نرخ حواله درهم امارات و دلار هرات در کانال‌های تلگرامی تا نیمه معاملات امروز اشاره کرد.

چشم‌انداز معامله‌گران نسبت به نرخ دلار چه بود؟

نگاه معامله‌گران نسبت به هفته‌های گذشته ۱۸۰ درجه چرخش داشته و امروز عقیده داشتند که روند قیمت دلار صعودی خواهد بود و در صورت عبور از نقطه مقاومت قوی ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان، قیمت به سمت ۲۶ هزار و ۲۰۰ تومان خواهد رفت. عده‌ای هم عقیده داشتند که نرخ دلار بعد از این صعود، یک اصلاح خواهد داشت که اگر این اصلاح از نقطه حمایت ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان پایین برود، تب فروشنده در بازار بیشتر خواهد شد و روند از صعود به نزول برخواهد گشت.

این درحالیست که معامله‌گران به این نکته اشاره می‌کردند که تا زمانیکه نرخ بالای ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان باشد هر لحظه امکان نوسان مثبت در بازار وجود دارد.

قیمت سکه امامی نیز هماهنگ با دلار حرکت کرد.

بالاخره امروز سکه نقطه حساس مقاومت ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را شکست و در ساعت ۱۷ نرخ این فلز گرانبهای داخلی به ۱۰ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان رسید. بر اساس صحبت‌های سکه‌بازان در صورت شکست نقطه مقاومت دلار، سکه به سمت مرز بعدی یعنی ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان حرکت خواهد کرد.

نرخ دلار در بازار آزاد کار خود را با ۲۴ هزار و ۹۵۰ تومان شروع کرد و در ساعاتی از معاملات روزانه به ۲۵ هزار و ۱۸۰ تومان هم رسید.

همچنین امروز آخرین نرخ فروش دلار بر روی تابلوی صرافی ملی ۲۴۷۹۰ و نرخ خرید ۲۴۳۵۰ تومان بود. نرخ فروش یورو بر روی تابلو این صرافی ۲۹۳۰۰ و در بازار آزاد ۲۹ هزار و ۷۰۰ تومان در حال معامله بود. نکته قابل توجه در نرخ‌ها، نزدیک شدن قیمت دلار در بازار متشکل و بازار آزاد بود. امروز اولین نرخ برای دلار در بازار متشکل ارزی ۲۴ هزار و ۶۱۴ تومان بود و در ادامه به ۲۵ هزار تومان هم رسید. همچنین آخرین نرخ در این بازار ۲۴۸۵۰ تومان بود.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...