|
کدخبر: 180321

افزایش حقوق کارمندان تا ۵۰ درصد / سر کارگران بی کلاه ماند!

امروز قرار است در ارتباط با افزایش فوق‌العاده ویژه کارمندان دولت در هیات دولت تصمیم نهایی گرفته شود.

اقتصاد افزایش حقوق کارمندان تا ۵۰ درصد / سر کارگران بی کلاه ماند!

در هفته گذشته از نامه‌هایی رونمایی شد که وزرا خطاب به رئیس جمهور فعلی نوشتند و اعلام کردند تا کار دولت تمام نشده، فوق‌العاده ویژه همه‌ی کارمندان را به ۵۰ درصد برسانید!

این در حالیست که پیش از آن، فقط بحث فوق‌العاده ویژه معلمان مطرح بود و بس. حال قرار است امروز (بیست و نهم خرداد) در ارتباط با بحث افزایش فوق‌العاده ویژه کارمندان در هیات دولت تصمیم‌گیری شود. ظاهراً قرار است بحث افزایش فوق العاده به میزان ۵۰ درصد برای همه کارکنان دولت مطرح و به تصویب برسد.

نکته اینجاست که قرار است «فعلاً» معلمان را منتظر بگذارند؛ نوبخت طی نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش، تاکید کرده که این افزایش شامل کارکنان آموزش و پرورش نمی‌شود و افزایش احتمالی، تنها بعد از به تصویب رسیدن رتبه‌بندی در مجلس و طی مراحل اداری و قانونی آن، اعمال خواهد شد. در واقع افزایش حقوق برای همه کارمندان قرار است بدون هیچ دردسری اعمال شود و برای معلمان، بعد از تصویب رتبه بندی و آزمون‌های غیر استاندارد و قس علی هذا!

به جز معلمانِ چشم انتظار، کارگران هستند که انگشت به دهان مانده‌اند و دائم می‌پرسند چرا دولت عجله دارد خیلی زود قبل از پایان کار خود، حقوق زیرمجموعه‌های خود را بازهم چند صد یا حتی چند میلیون تومان بیشتر افزایش دهد اما هیچ کس به فکر کارگرانی نیست که از ارزش دستمزد چهار میلیون تومانی آن‌ها هر روز کاسته می‌شود!

کارگران واحدها و اصناف مختلف با تاکید بر اینکه به نظر می‌رسد رفت و آمد دولت‌ها هیچ نفعی برای طبقه‌ی کارگر ندارد؛ می‌گویند: کارمندان دولت در آخرین لحظات نیز از همه‌ی مزایا بهره‌مندند؛ اینها هر سال به بهانه‌های مختلف حقوقشان زیاد می‌شود اما ما بی‌نصیبیم و سر ما همیشه بی‌کلاه می‌ماند!

منبع: ایلنا
 • علی ارسالی در

  بسمه تعالی تورم را پایین بیاورند رفاه مردم خود به خود حل می شود و نیاز نیست افزایش پنجاه درصدی کارمندان کشوری و لشکری تحقق یابد باز تورم و نقدینگی زیاد شود مشکل گرانی حل شود قدرت تقاضا بیشتر. سفره مردم گسترده تر و...

 • حجت اقدم ارسالی در

  باسلام
  ما نیروی شرکتی هستیم تو دا نشگاه کار میکنیم و مدارک تحصیلات عالی دا ریم و حقوق کارگری طبق قانون کار حقوق می گیریم
  اونیکه نیروی
  قرار د ادی است حقوق کارمندی هشت میلیون تومان می گیرید فرق ما با نیروی قراردادی چیست ؟

 • کارگر ارسالی در

  کسی که میگوید عدالت باید فوق العاده خاص و فوق العاده ویژه و فوق العاده ...رو ب رای کارگر هم اجرا کند .اسم کارگر میاد هم ه فکر میکنن دیپلم و زیر دیپلم فقط داریم ولی خیلی از کارگران مهندس ان .

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...