|
کدخبر: 168964

بورس بعد از برجام مثبت می‌شود / هشدار به سرمایه گذاران رمزارز

یک کارشناس بازارهای مالی می گوید: درست است که بازار ارزهای دیجیتال سالانه ۱۸۷ درصد بازدهی داشته است اما ۲۸۰ درصد هم ترلانس داشته است و مردم عادی به این موضوع واقف نیستند.

این روزها بازار ارزهای دیجیتال بسیار داغ شده و برخی این بازار را بهترین بازار برای سرمایه گذاری میان مدت می دانند اما همه واقعیت ااین نیست. مصطفی صفاری، کارشناس بازار سهام ضمن اشاره به فراگیر شدن بازار ارزهای دیجیتال بین عموم مردم بیان کرد: بازار ارزها دیجیتال بسیار پر ریسک هستند و درست است که سالانه ۱۸۷ درصد بازدهی داشته است اما ۲۸۰ درصد هم ترلانس داشته است و مردم عادی به این موضوع واقف نیستند.

وی افزود:  اگر هم فردی قصد ورود به این بازار را داشته باشد نباید بیش از یک درصد دارایی خود را وارد این بازار کند.

صفاری گفت: دوما به دلیل تحریم ها اگر ip  فرد را متوجه بشوند که از ایران است دارایی او توقیف می شود و به نظر میرسد که سرمایه گذاری خیلی پر ریسکی است که به هیچ وجه به مردم عادی توصیه نمی شود.

این کارشناس بازارهای مالی تاکید کرد: این بازار چون نوسان زیادی داشته است بعضی از مردم برای سرمایه گذاری در آن ترغیب شده اند اما در آخر متحمل ضرر می شوند.

اکنون بازار ارزهای دیجیتال به دلیل وضعیتی که بورس داشته برای مردم جذاب شده است و مسئولان باید کمی بیشتر به فکر شرایط فعلی باشند. ازطرفی سرمایه های مردم در حال کاهش است و ازطرفی به همین دلیل مردم پول هایشان را به بازار ارزهای دیجیتال منتقل می کنند.

عمده نگرانی ورود مردم به ارزهای دیجیتال؛ ضرر مجدد است

جدای از خروج ارز از کشور، عمده نگرانی درمورد ضرر مجدد این سرمایه گذاران است. آن ها از ضرر خسته و به دلیل گرانی ها نیز معیشتشان سخت شده است و به دنبال رسیدن به سود سریع هستند و همین امر می تواند ضربه بزرگی به آن ها وارد کند. 

او با اشاره به وضعیت فعلی بازار بورس تصریح کرد: بازار بورس نیز بعد از اعلام برجام مثبت می شود و در صورت استقرار دولت جدید پیش بینی می شود که از آبان ماه تا شب عید بازار مثبتی را داشته باشیم.

صفاری ادامه داد: مدت زیادی است بعد از اصلاحی که از مردادماه انجام داد همچنان در فاز ریزش قراردارد و باوجود احتمالاتی که برای بازگشت در عید وجود داشت، به دلیل وجود شبهه های مختلف ازجمله دلار، مذاکرات هنوز منتظر است.

کف قیمتی که مسئولان برای دلار مشخص کردند نیز تاثیرگذار است و فعالان بازار نقدینگی خود را نگه داشته اند. بنابراین باز هم باید منتظر ماند و دید بازار چه خواهد شد.

منبع: بازار

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...