|
کدخبر: 166193

اگر قصد خرید طلا دارید بخوانید

نتایج نظرسنجی هفتگی طلای کیتکونیوز نشان داد پس از اینکه نرخ طلا بالای سطح مقاومتی مهم ۱۷۶۵ دلار را شکست و در بالاترین حد دو ماه گذشته قرار گرفت، تحلیلگران به روند افزایشی طلا در معاملات هفته جاری بی‌نهایت خوش بین شدند.

اقتصاد اگر قصد خرید طلا دارید بخوانید

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از ۱۳ تحلیلگر وال‌استریت، همگی اعلام کردند که انتظار دارند نرخ طلا در هفته جاری به سطح بالاتری افزایش پیدا کند. برای نخستین بار در تاریخ این نظرسنجی ۱۰۰ درصد تحلیلگران به افزایش نرخ طلا رای دادند.

 برای برخی از تحلیلگران انتظار برای افزایش نرخ طلا بسیار قوی است زیرا بسیاری از آنها پس از این که این فلز ارزشمند دو هفته پیش از پایین سطح حمایتی ۱۷۰۰ دلار بهبود یافت، منتظر چنین حرکتی بودند.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک اظهار کرد: بهبود نرخ به ۱۶۸۰ دلار باعث آسودگی خاطر بسیاری از خریداران طلا شد و اکنون باید دید طلا را تا چه سطحی می‌توانند بالا ببرند.

فضا در میان سرمایه‌گذاران غیر حرفه‌ای اندکی متوازن تر از تحلیگلران وال استریت بود. با این حال نسبت به افزایش نرخ طلا قویا خوش بین ماندند. مجموعا ۱۱۰۳ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه‌گذاران خُرد شرکت کردند که از میان آنها، ۷۱۵ نفر معادل ۶۵ درصد پیش‌بینی کردند نرخ طلا هفته جاری افزایش پیدا می‌کند و ۲۰۱ نفر معادل ۱۸ درصد کاهش نرخ طلا را پیش‌بینی کردند در حالی که ۱۸۷ نفر معادل ۱۷ درصد نظری نداشتند.

بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار امریکا ۱۳ دلار و ۴۰ سنت معادل ۰.۸ درصد افزایش یافت و در ۱۷۸۰ دلار و ۲۰ سنت بسته شد که بالاترین نرخ از ۲۴ فوریه بود. طلا برای کل هفته حدود دو درصد افزایش به ثبت رساند.

اگرچه خوش بینی در میان تحلیلگران وال استریت بی‌‌سابقه است اما همچنان احتیاط زیادی در بازار وجود دارد. هانسن به کیتکونیوز گفت: اگرچه پس از صعود قیمتی که طلا در معاملات روز پنج شنبه داشت، طلا خریداری خواهد کرد اما توقف دستور خرید در ۱۷۵۵ دلار را توصیه می‌کند. وی در ادامه افزود: طلا همچنان تحت تاثیر بازده اوراق قرضه و دلار امریکا مانده است.

فیلیپ استرایبل، استراتژیست سرمایه‌گذاری ارشد در شرکت بلو لاین فیوچرز گفت: هر چند با توجه به شکسته شدن نرخ بالاتر در بازار طلا خریدار خواهد بود اما همچنان جانب احتیاط را حفظ می‌کند.

 این که روند صعودی طلا در کوتاه مدت تا چه حدی ادامه خواهد داشت، بسیاری از تحلیلگران به سطح ۱۸۰۰ دلار چشم دوخته‌اند.

دارین نیوسام، رئیس شرکت دارین نیوسام آنالایز اظهار کرد: قیمت‌ها می‌توانند تا سطح ۱۸۲۲ دلار پیشروی کنند. پس از شکسته شدن نرخ بالاتر، عقب‌نشینی به ساعت ۱۷۶۵ دلار مایه تعجب نخواهد بود اما طلا طوری رفتار می‌کند که انگار می‌خواهد بالاتر رود.

 جان ویر، یکی از مدیران شرکت والش تریدینگ اظهار کرد: وی به نظاره مقاومت در سطح ۱۷۸۵ دلار نشسته است و اگر فشارهای تورمی کماکان افزایش پیدا کنند، در این صورت انتظار خواهد داشت طلا به بالای سطح ۱۸۰۰ دلار صعود کند.

 آدام بوتون استراتژیست ارزی ارشد در فارکس لایو در این‌باره گفت: انتظار دارد نرخ طلا تا سطح ۱۸۴۰ دلار پیشروی کند.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...