|
کدخبر: 163620

قیمت طلا در ماه رمضان به کدام سو می رود؟

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: پیش بینی ما این است که در سال ۱۴۰۰ در مقایسه با سال گذشته به طور کلی وضعیت بازار طلا بهتر خواهد شد.

اقتصاد قیمت طلا در ماه رمضان به کدام سو می رود؟

روند نزولی قیمت طلا و سکه بعد از تعطیلات عید و شروع سال جدید، انتظارها برای تداوم این روند تا رسیدن به نقطه تعادل و ایجاد ثبات نسبی در بازار را افزایش داده است.

چشم انداز روابط خارجی و امکان احیای برجام و رفع تحریم ها، خوش بینی به آینده بازار ارز و کاهش قیمت دلار را افزایش داده است. از آنجایی که قیمت دلار به صورت مستقیم بازار طلا را تحت تأثیر قرار می دهد خوش بینی به آینده بازار طلا و رسیدن به ثبات و آرامش در این بازار نیز کمتر از بازار دلار نیست.

در این مورد «ابراهیم محمدولی»، رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: هرچند آینده نگری در باره قیمت طلا کار دشواری است، اما با توجه به تجارب گذشته می توان پیش بینی کرد که امسال وضعیت بازار طلا بهتر از پارسال خواهد شد. یعنی عرضه و تقاضا و به طور کلی داد و ستد بیشتر خواهد شد.

وی، ضمن اشاره به روند کاهشی قیمت بعد از تعطیلات اظهار داشت: وقتی بازار به سمت ثبات و تعادل حرکت کند قیمت ها نیز به ثبات خواهد رسید. هرچند نمی توان برای مثال انتظار داشت قیمت طلای ۱۸ عیار از کانال یک میلیون تومانی به کانال ۶۰۰ یا ۷۰۰ هزار تومانی وارد شود، اما ممکن است در دامنه حدود ۱۰ درصد نوسان داشته باشد.

محمد ولی با اشاره به افزایش تقاضا برای طلای آب شده در اواسط سال گذشته عنوان داشت: امسال به نظر می رسد گرایش به طلای آب شده کم و تقاضا برای مصنوعات طلا بیشتر باشد. زیرا خرید و فروش طلای آب شده نیازمند دانش و اطلاعات فنی است و بیشتر در میان فعالان صنعت طلا رایج است تا مردم عادی. مواردی پیش آمده و افرادی به اتحادیه مراجعه کرده اند که دست به خرید و فروش این نوع طلا زده و ضرر کرده اند. ریسک معامله در این نوع طلا بالا است و به همین خاطر بیشتر افراد متخصص سراغ آن می روند.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره نزدیکی ماه مبارک رمضان و اثر آن بر بازار طلا نیز گفت: به طور معمول در ماه رمضان شرایط به گونه ای است که تقاضا برای خرید کاهش می یابد و مردم به دلیل روزه داری و عبادت کمتر به سمت خرید طلا گرایش پیدا می کنند. با این حال به نظر می رسد که داد و ستد طلا در ماه رمضان امسال بهتر از رمضان سال گذشته باشد و حجم معاملات افت زیادی نداشته باشد.

منبع: رکنا
  • میم ارسالی در

    در معیشت روز مره خود مانده ایم و شما ا ز طلا می نویسید ؟؟؟بنویسید چرا هر روزقی مت اقلام ضروری با لا می رود قیمتها ۱۰ ب رابر شده‌ به خدادیگه بریدیم خود کشی زیاد شده گناه‌ ما چيه در ايران به دنيا آمديم من ۴۵ سال سن دارم یک روز خوش در این کشور نیست وقتي بچه بودی م انقلاب و جنگ و همیشه کمبود و نداری ال ان هم تحریم و گرانی.کرونا رو نمیگم چون ج هانیه.ای کاش هیچوقت به دنیا نمی امدیم.با بحث طلا دلمان را خون نکنید چون برای ۵ د رصد از ایرانی ها نمی نویسید بقیه در روز مرشون موندن چه برسه به طلا.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...