|
کدخبر: 161693

بنیانگذار یارانه نقدی و سهام عدالت نامزد انتخابات می شود!

محمود احمدی نژاد برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ثبت‌نام می‌کند.

اقتصاد بنیانگذار یارانه نقدی و سهام عدالت نامزد انتخابات می شود!

یکی از نزدیکان احمدی نژاد با اشاره به مشارکت پایین در انتخابات سال آینده اظهار داشت: احمدی‌نژاد حتما در انتخابات شرکت خواهد کرد.

احمد خورشیدی آزاد کنشگر سیاسی و از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد، درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اظهار داشت: آقای احمدی‌نژاد دارای یک سابقه موثر و اجرایی است به طوری که هشت سال رئیس جمهور، سه سال شهرداری تهران و همچنین استاندار اردبیل و یک انسان سیاسی است که باید در کنش‌های سیاسی و اجتماعی حضور داشته باشد و انتظار می‌رود که در انتخابات مهمی مثل سیزدهمین دوره ریاست جمهوری فعالیت و حضور داشته باشد و ظرفیت خودش را به منصه ظهور بگذارد؛ پیش‌بینی من این است که آقای احمدی‌نژاد در انتخابات ۱۴۰۰ ثبت نام خواهد کرد.

وی درباره رد صلاحیت احمدی‌نژاد توسط شورای نگهبان اظهار داشت: این دور از انتخابات از چند جهت متفاوت است، نخست اینکه سال ۹۸ از حیث اقتصادی با سال ۱۴۰۰ تفاوت عمده پیدا کرده و شاخص‌های اقتصادی نسبت به آن‌زمان سیر شدید نزولی داشته است. همچنین نارضایتی عمومی اضافه‌تر شده و انتظارات از رییس‌جمهور و دولت بعدی نیز بالا رفته است که به تنبع آن انتظارات مردم از شورای نگهبان هم بالا می‌رود.

خورشیدی آزاد اضافه کرد: احمدی نژاد در همه نظرسنجی‌هایی که نهادها یا شبکه‌های مجازی انجام می‌دهند با اختلاف معناداری جلوتر از سایر افراد مطرح برای انتخابات ریاست جمهوری قرار دارد؛ اقبال احمدی‌نژاد در سال ۹۶ هرگز مثل اکنون نبود و بسیار بیشتر شده و از آن زمان تاکنون بیش از دو برابر و چه بسا بیشتر شده است. آن زمان شرایط فرق می‌کرد، سیاست خارجی ایران وارد برجام شده بود و این مذاکره باید ادامه پیدا می‌کرد تا به نتیجه برسد به همین دلیل صلاح بود کسی که منادی مذاکره است، کار را ادامه دهد.

اقبال به رای دادن، بین مردم ضعیف شده است

وی درباره اینکه اگر احمدی نژاد رد صلاحیت شود چه واکنشی نشان خواهد داد، گفت: خود احمدی‌نژاد گفت «صحبت‌هایی دارم که به موقع آن‌ها را انجام می‌دهم» و شاید در این مورد نیز بحث‌های انجام دهد، اما بعید می‌دانم که بخواهد اقدام خاصی انجام دهد.

دبیرکل جبهه سوم با بیان اینکه در یک برهه زمانی منتقدین را به عنوان دایره غیر انقلابی کنار زدیم، بعد اصلاح‌طلبان و حالا می‌خواهیم عدالتخواهان را کنار بزنیم، گفت: به این ترتیب چیزی ته آن باقی نمی‌ماند. حداقل تاثیر رد صلاحیت احمدی نژاد این است که ناامیدی نسبت به اصلاح امور حاکم می‌شود و جامعه‌ای که به امیدی رسید، ممکن است هر کاری انجام دهد.

وی با اشاره به سخنان امام علی (ع) اظهار داشت: ناامیدی مادر همه واکنش‌های منفی است در این دور تعداد بسیار کمی در انتخابات شورای شهر ثبت نام کردند، این در حالی است که در دوره‌های پیش هر روز ۱۵ تا ۱۷ هزار نفر ثبت‌نام می‌کردند، ثبت نام‌ها بسیار کاهشی بوده و ریزش ۹۰ درصدی داشته است و این نشان می‌دهد که اقبال به رای دادن در بین مردم ضعیف شده است.

این کنشگر سیاسی افزود: انتخابات شورای شهر ششم نمی‌تواند کمکی به انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم کند، علی رغم اینکه در انتخابات‌های شورای شهر مسائل قومی موثر است و همین موضوع انگیزه‌ها را در دوره‌های قبل برای حضور در انتخابات افزایش می‌داد به طوریکه در کنار آن ۵۰ تا ۶۰ درصد مردم به ریاست جمهوری نیز رای می‌دادند.

وی با تاکید بر اینکه مشارکت پایین خواهد بود مگر اینکه نماینده‌های اصلی اصلاح طلبان و احمدی‌نژاد حضور داشته باشند و یک رقابت خیلی خوبی درست شود، گفت: در این صورت می‌توانیم بگوییم مشارکت خوب خواهد شد، اما باز نمی‌توانم بگویم مشارکت مثل سال ۹۶ خواهد بود یا نرم ۷۰ درصدی که در انتخابات ریاست جمهوری داشتیم را خواهد داشت اما یک مشارکت آبرومندی به وجود خواهد آمد.

 

منبع: رکنا
 • ناشناس ارسالی در

  جانم فدای دکتر محمود احمدی نژاد مرد خدا بیا مردم را از ظلم وستم نجات بده.مردم ۷۵ میلیون نفر منتظر دکتر هستند.مرد خدا بیا. فقط بخاطر دکتر محمود احمدی نژاد پای صندو ق میایم

 • ناشناس ارسالی در

  فقط احمدی‌نژاد

 • ناشناس ارسالی در

  با رد صلاحیت احمدی نژاد مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری دوره قبل نظام ضربه خورد. مشارکت پایین مردم در انتخابات اگر این این دفعه هم مردم پای صندوق ها رای نیایند قطعا مشروعیت نظام زیر سوال خواهد رفت. این بهانه ی بزرگی برای دشمنان ما خواهد بود. تنها کسی که در این برهه حساس می‌تواند مردم را با صندوق های رای آشتی دهد و آبروی نظام را حفظ کتد تایید صلاحیت احمدی نژاد است. خانواده ما و تمام بستگان و فامیلان مون در دوره قبل رای ندادیم، چون کاندیدای مورد نظرمون رد صلاحیت شد. اینبار اگر احمدی نژاد تایید صلاحیت شود رای می‌دهیم. اما اگر مجددا احمدی نژاد رد صلاحیت شود. هرگز رای نخواهیم داد.

 • انشاءالله ارسالی در

  انشاءالله، فقط دکتر محمود احمدی‌نژاد، بقیه انشاءالله بروند به جهنم،

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...