|
کدخبر: 154962

قیمت نجومی هر کیلو زعفران

نایب رئیس شورای ملی زعفران از رشد ۳۰ درصدی صادرات طلای سرخ در ۹ ماهه امسال خبر داد.

اقتصاد قیمت نجومی هر کیلو زعفران

غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران، غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران از ثبات قیمت طلای سرخ در بازار خبر داد و گفت: هم‌اکنون قیمت هر کیلو زعفران دسته ۷ میلیون تا ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، زعفران سرگل ۸ میلیون و ۵۰۰ تا ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و زعفران نگین ۱۱ میلیون تا ۱۴ میلیون تومان است.

وی قیمت هر مثقال زعفران را ۶۰ تا ۷۰ هزار تومان اعلام کرد.

میری با اشاره به اینکه نرخ فعلی زعفران جوابگوی هزینه‌های تولید نیست، افزود: با افزایش صادرات انتظار می‌رود که قیمت زعفران به نرخ منطقی برسد.

نایب رئیس شورای ملی زعفران با اشاره به اینکه بازار داخلی زعفران در رکود به سر می‌برد، بیان کرد: با گسترش ویروس منحوس کرونا و تعطیلی مراسم و مناسبت‌های مختلف، میزان‌تقاضا برای خرید زعفران کاهش یافته است.

وی از رشد ۳۰ درصدی صادرات طلای سرخ در ۹ ماهه امسال خبر داد و گفت: گمرک از آذر ماه به بعد آماری اعلام نکرده، هر چند برآورد ما این است که رشد ۳۰ درصدی صادرات حفظ شود.

این مقام‌مسئول ادامه داد: با رفع موانع و مشکلات سد راه صادرات همچون بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور، رشد صادرات به ۷۰ درصد می‌رسد که با این وجود قیمت زعفران افزایش می‌یابد.

نایب رئیس شورای ملی زعفران در پایان تصریح کرد: علی رغم معافیت بازگشت ارز حاصل از صادرات برای محصولات کشاورزی، اما بانک مرکزی بر بازگشت ارز همچنان اصرار می‌ورزد که این امر زمینه را برای قاچاق به مقدار قابل توجه فراهم کرده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...