|
کدخبر: 153682

تصمیم دولت برای ارز ۴۲۰۰ تومانی در بودجه چیست؟

درحالی دولت طی هفته جاری لایحه اصلاحیه بودجه ۱۴۰۰ را به مجلس تقدیم خواهد کرد که رئیس کل بانک مرکزی از عدم تغییر ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو و کالاهای اساسی در این اصلاحیه خبر داد.

اقتصاد تصمیم دولت برای ارز ۴۲۰۰ تومانی در بودجه چیست؟

عبدالناصر همتی، درخصوص تصمیم دولت در مورد ارز ۴۲۰۰ تومانی در اصلاحیه بودجه ۱۴۰۰، اظهارکرد: درخصوص بودجه حتما مسئولان محترم سازمان برنامه و بودجه اطلاعات لازم را منتشر می‌کنند ولی درحدی که بنده درجریان هستم نکات اصلی و کلیدی لایحه بودجه در چارچوب لایحه قبلی امروز با حضور و مشارکت تیم اقتصادی دولت بررسی شد.

وی درباره جمع بندی نهایی بودجه ۱۴۰۰ در دولت، گفت: بنظرم تا فردا لایحه بودجه در دولت نهایی بشود.

به گفته رئیس کل بانک مرکزی، تصمیمی برای تغییر ارز ۴۲۰۰ دارو و کالاهای اساسی، در اصلاحیه لایحه بودجه ۱۴۰۰ توسط دولت اتخاذ نشده است.

لایحه بودجه ۱۴۰۰ که آذرماه به مجلس رفته بود، بعد از تصویب در کمیسیون تلفیق و اعمال برخی تغییرات اساسی از جمله حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی، در صحن علنی مجلس رد شد.

بعد از رد کلیات لایحه بودجه در صحن علنی مجلس، دولت موظف شد تا در اسرع وقت اصلاحیه‌های لازم را در لایحه بودجه اعمال کند و دوباره بودجه ۱۴۰۰ را تقدیم مجلس کند.

از مهم‌ترین اختلافات دولت و مجلس در خصوص بودجه ۱۴۰۰، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو و کالاهای اساسی بود، مجلسی‌ها ادامه پرداخت این نوع ارز را باعث افزایش رانت و فساد می‌دانند و دولت معتقد است الان زمان حذف یکباره ارز ۴۲۰۰ تومانی نیست چراکه اثر مستقیم در قیمت سایر کالاها خواهد داشت.

منبع: تسنیم
  • ناشناس ارسالی در

    کاهای اساسی لطفادولت باقیمت خریدودرج برر وی کالامشخص کندکه ارز۴۲۰۰ تومانی به کدام کالاهامشخص که هرروزفروشنده هاودلالان آن کالاهارااحتکارنکنند

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...