|
کدخبر: 153454

خبر بد برای شالی کاران

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی با اشاره به اینکه چندبرابر نیاز داخلی واردات برنج صورت می‌گیرد، گفت: برخورد با مافیای واردات از برنامه‌های این کمیسیون است.

اقتصاد خبر بد برای شالی کاران

جلال محمودزاده عصر پنجشنبه در بازدید از مرکز بین المللی تجارت برنج در آمل با اشاره به واردات بی رویه برنج در کشور گفت: طبق آمار در سال ۹۵ فقط ۲۰۰ هزار تن برنج نیاز داشتیم که در آن سال سه میلیون تن برنج وارد شد.

وی با اظهار اینکه تحقیق وتفحص واردات بی رویه برنج روی میز کمیسیون کشاورزی مجلس قرار دارد، بررسی ریشه ای و برخورد با لابی‌های واردات را امری مهم دانست و گفت: در زمان برداشت و عرضه برنج شمال توسط شالی کاران ایرانی، بازارها از برنج‌های خارجی پر بود و باید با لابی‌های پشت پرده برخورد شود.

وی همچنین صادرات برنج به کشورهای هدف را از موضوعات مهم اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل دانست و گفت: صادرات برنج ایرانی باید به کشورهای هدف افزایش یابد.

محمودآزاده در عین حال از  اعمال تعرفه بیشتر برای واردات محصولات کشاورزی خبر داد و گفت: با این کار باید از تولیدکننده داخل حمایت کرد.

اسماعیل یزدان پناه مدیرعامل مرکزبین المللی تجارت وپایانه صادرات برنج ایران نیز با اشاره به صادرات اولین محموله صادراتی برنج از این پایانه به خارج از کشور اظهار داشت: این محموله شامل ۲۵ تن برنج از نوع طارم هاشمی بوده است.

وی به راه اندازی دفتر مستقل گمرک در مرکز بین المللی برنج آمل خبر داد و گفت: در حال حاضر از کشورهایی نظیر کانادا و سوئد برای برنج ایرانی تقاضا وجود دارد و تا پایان سال محموله های مختلفی از برنج مازندرانی به کشورهای خارجی واروپایی صادر می شود.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...