|
کدخبر: 152406

یک پیش‌بینی مهم از قیمت طلا در هفته جاری

نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران از افزایش جزیی قیمت طلا و سکه در بازار امروز تحت تاثیر رشد نرخ ارز و بهای اونس جهانی خبر داد.

اقتصاد یک پیش‌بینی مهم از قیمت طلا در هفته جاری

محمد کشتی‌آرای با تشریح وضعیت امروز بازار طلا بیان کرد: اونس جهانی طلا نسبت به پنجشنبه هفته گذشته با اندکی افزایش به ۱۸۱۶دلار رسیده و نرخ ارز هم نوسان رو‌به بالایی داشته که همین دو عامل باعث شده با شروع کار بازار امروز طلا شاهد افزایش جزیی قیمت‌ها باشیم.

این فعال بازار طلا ادامه داد: داد‌و‌ستد‌ها امروز روال عادی داشته و فعلا تقاضای چندانی برای مصنوعات طلا و سکه وجود ندارد زیرا با توجه به نبود ثبات در قیمت‌ها خرید و فروش ریسک بالایی دارد.

به گفته کشتی‌آرای، با توجه به نبود تقاضا حباب سکه همچون هفته گذشته در محدوده ۲۰۰هزار تومان قرار دارد درحالیکه دو هفته پیش حباب تا ۵۰۰هزار تومان هم رسیده بود.

نایب رئیس دوم اتحادیه طلا با پیش‌بینی قیمت‌ها در هفته دوم بهمن اظهار کرد: هرچند تقاضا کاهش یافته و بهای اونس جهانی هم تغییرات چشمگیری ندارد، اما اگر نرخ ارز با همین روند پیش برود و دلار دوباره افزایش یابد مسلما نمی‌توان انتظار ثبات قیمت طلا و سکه را داشت.

قیمت طلا و سکه ۱۸بهمن ماه۹۹

او با اشاره به قیمت‌های امروز گفت: در ساعت (۱۳: ۳۰) معاملات امروز بازار تهران، قیمت هر قطعه سکه امامی با حدود ۱۰۰هزار تومان افزایش به ۱۰میلیون و ۹۰۰هزار و سکه طرح قدیم هم با همین میزان رشد ارزش به ۱۰میلیون و ۷۰۰هزار تومان رسید.

کشتی‌آرای افزود: نیم سکه با قیمت شش میلیون و ۲۰۰هزار، ربع سکه چهار میلیون و ۱۵۰هزار و سکه یک گرمی دو میلیون و ۳۰۰هزار تومان فروخته می‌شود؛ همچنین قیمت هر مثقال طلای ۱۷عیار آب شده در بازار امروز چهار میلیون و ۶۸۰هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۸۰هزار تومان است.

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر