|
کدخبر: 151682

کمبود قوطی حلبی شیر خشک را گران کرد

اکثر تولیدکنندگان مواد غذایی با کمبود و افزایش نرخ قوطی فلزی رو به رو هستند و تولیدکنندگان شیرخشک از این قاعده مستثنا نیستند.

اقتصاد کمبود قوطی حلبی شیر خشک را گران کرد

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیر خشک می‌گوید: به دلیل افزایش نرخ قوطی، شیر پرچرب و کارتن‌های مقوایی شیرخشک گران شد و به نرخ ۳۸ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.

اکثر تولیدکنندگان مواد غذایی با کمبود و افزایش نرخ قوطی فلزی رو به رو هستند و تولیدکنندگان شیرخشک از این قاعده مستثنا نیستند.

به گفته رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک، هفته گذشته با موافقت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان تولیدکنندگان شیرخشک ۲۰ درصد افزایش یافت.

هانی تحویل‌زاده معتقد است با افزایش ۲۰ درصدی نرخ شیرخشک تولیدکنندگان همچنان ضرر می‌دهند. چنانچه نرخ شیرخشک ۲۰ درصد دیگر افزایش پیدا کند، صنعتگران این حوزه تازه به نقطه سر به سر می‌رسند.

او توضیح داد سال گذشته نرخ شیرخشک (۴۰۰ گرمی) ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان بود اما امروز نرخ آن به ۳۸ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است. فروردین امسال نرخ قوطی شیرخشک سه هزار و ۳۰۰ تومان بود امسال اما با بیش از ۱۰۰ درصد افزایش به نرخ شش هزار و ۸۰۸ تومان رسیده است.

شیر پرچرب اردیبهشت امسال کیلویی ۲۰ هزار و ۱۸۰ تومان فروخته می‌شد و این در حالی است که اکنون نرخ آن به ۳۶ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

مواد اولیه شیرخشک امسال چقدر گران شد؟

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیر خشک به نرخ مواد اولیه این محصول اشاره کرد. او پاسخ داد: از سال گذشته تاکنون نرخ کارتن شیرخشک ۷۰ درصد، درهای پلاستیکی بیش از ۱۰۰ درصد، شیرخام هم حدود ۲۵ درصد و لیبل‌ها بیش از ۱۲۰ درصد افزایش نرخ داشتند.

در شرایطی تولیدکنندگان از افزایش نرخ قوطی‌های فلزی گلایه دارند که حسین منشی‌زاده آذر، رئیس انجمن صنفی سازندگان قوطی فلزی کشور گفته بود: «کمبود قوطی فلزی نداریم. نرخ قوطی حلبی هزار گرمی نسبت به دو سال گذشته هزار تومان ارزان شده است.»

منبع: تجارت نیوز
  • ناشناس ارسالی در

    تومشما بسته بندی کنید یاتوپاکت

  • رامین ارسالی در

    پس بگردیم دنبال پرتقال فروش!!!!؟؟؟
    واقعا اینجا ایران است....

ارسال نظر