|
کدخبر: 150520

زنگ خطر جدی در بازار دلار

روند پرنوسان بازار ارز زنگ خطری مهم را به صدا آورد؛ یک هشدار در خصوص آنکه اگر به گونه‌ای امیدواری‌ها به گشایش‌های اقتصادی و رفع تحریم‌ها کمرنگ شود یا از بین برود، احتمال آنکه شاهد صعود بسیار سریع دلار باشیم کم نیست.

اقتصاد زنگ خطر جدی در بازار دلار

امروز دلار که معاملات را در کانال ۲۳ هزار تومان آغاز کرده بود، به سرعت سطوح مقاومتی را پشت سر گذاشت و در نیمه اول روز به ۲۴ هزار و ۳۰۰ تومان (سقف دو هفته اخیر) صعود کرد. البته دیری نپایید که این مسیر معکوس شد و شاخص ارزی کشور حدود هزار تومان کاهش از سقف را تجربه کرد.

اما به طور کلی از اواخر دی شاهد نزولی شدن انتظارات ارزی به طرز چشمگیری بودیم. در هفته آخر دی رفتن ترامپ و ریاست‌جمهوری بایدن قطعی شد و سایه برخی ریسک‌ها از جمله جنگ از منطقه برداشته شد. در اثر آن، دلاری که اواسط دی در کانال ۲۶ هزار تومان قرار داشت، هر روز یک کانال را به سمت پایین می‌شکست و به سرعت تا کف ۲۱ هزار تومان (در ۳۰ دی) نزول کرد.

در روزهای اخیر هم واکنش‌های دلار نسبت به وقایع و به ویژه اخبار حوزه سیاست خارجی کشور نسبتا چشمگیر بوده است. در شرایطی که تا این حد حساسیت بازار به اخبار و حتی شایعات بالاست، اگر انتظارات برآورده نشود و به طور مثال بایدن در ماه‌های نخست و شاید حتی سال نخست دولت خود تغییری در تحریم‌ها ایجاد نکند، احتمال آنکه شاخص ارزی کشور با سرعتی بیشتر از قبل به بالا برگردد کم نخواهد بود. به نظر می‌رسد این یک هشدار پنهان است که باید در ماه‌های آینده در گوشه ذهن داشته باشیم.

منبع: بورسان
 • ناشناس ارسالی در

  تو مثلا دلت خوش روزنامه نگاری گرونی دلار کار دولت ساده یکم عاقل باش

 • ناشناس ارسالی در

  خاک توسراین دولت کهبا یکحرف ازمسول کشور دیکری ارزش پولش جا بجا می شه

 • ناشناس ارسالی در

  وعده های بی خاصییت کاهش قیمت دلار اثر خوبی بر جامعه ندارد

 • حق گو ارسالی در

  عزیزانی درمجلس قوه قضایه هستندسعی دارنداقتصاد ملتهب باشدتاانها درانتخابات پیروزشوندوهرچه بسرملت آمدباشد

 • ایرانی ارسالی در

  پذیرایی از خادمان قانونمدار و راستگرا و پست مدرنیسم مردم افغانستان حاکی از نزو لی شدن قیمت ارز است.

 • ناشناس ارسالی در

  اینو باید از روحانی بپرسید دلار چند میشه !

 • ناشناس ارسالی در

  جمع کنید این بساط دروغ و دلال بازی رو فق ط به فکر جیب خودتون هستین خدا لعنتتون کن ه که مردمو سرکار گزاشتین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...