|
کدخبر: 149930

منتظر ۱۰ اتفاق مهم برای طلا، سهام و بیت کوین باشید

در هفته پیشرو میلادی به نظر می‌رسد بازارها به حرکت سنا و تصمیمات جو بایدن رئیس‌جمهوری جدید امریکا توجه می‌کنند.

اقتصاد منتظر ۱۰ اتفاق مهم برای طلا، سهام و بیت کوین باشید

هر چه از تحولات تغییر قدرت در امریکا دورتر می‌شویم اثر‌پذیری بازارها از اخبار سیاسی کمتر می‌شود و آمارهای اقتصادی در تیررس معامله گران و سرمایه‌گذاران توجه دارد. در هفته کاری جدید بازار‌های جهانی تصمیم جو بایدن در رابطه با بسته مالی و نحوه مواجهه آن یکی از عوامل تعیین‌کننده جهت بازار‌ها به خصوص در حوزه سهام و طلا هستند. اما در کنار این شاخص هایی نظیر تولید ناخالص داخلی یا شاخص قیمت مصرف‌کننده را منتشر می‌کنند که به نظر می‌رسد بیش از بقیه بخش‌ها مورد توجه بازار قرار خواهد گرفت.

تقویم

براساس گزارش فورکس استریت، این هفته احتمالاً دشواری تلاش برای تصویب بسته محرکه ۱.۹ هزار دلاری رئیس‌جمهوری بایدن از کنگره آشکار خواهد شد. بسیاری از جمهوریخواهان سنا درحال‌حاضر از برچسب قیمت و محتوای آن چشم پوشی می‌کنند، و وزن بیشتری را به تصویب نهایی بسته اقدامات زیر ۱ هزار میلیارد دلاری اضافه می‌کنند. یکی از بحث برانگیزترین موضوعات احتمالاً حداقل دستمزد ۱۵ دلاری است.

دست کم، مجلس سنا استیضاح دونالد ترامپ را همزمان با بحث در مورد نامزدهای دولت و پیشنهاد مالی رئیس‌جمهوری بایدن، با محاکمه استیضاح که برای هفته ۸ فوریه (۲۰بهمن) برنامه‌ریزی شده، انجام نخواهد داد.

در این هفته، جلسه فدرال رزرو FOMC (چهارشنبه) بیشترین توجه را در بازارها به خود جلب خواهد کرده است. جهت آتی قیمت طلا و سهام و حتی تا حدوی بیت کوین می‌تواند بسته به این تصمیم باشد. برخی دل نگران هستند فدرال رزرو تصمیم به تغییر سیاست بگیرد و روند حمایت از اقتصاد را متوقف کند. چند مقام فدرال رزرو در روزهای اخیر مواضعی داشته‌اند که بازارها را به هم ریخته است.اما دید اکثریت این است که در سخنرانی روز چهارشنبه گرچه نگاه خوش بینانه به اقتصاد حفظ می‌شود اما تغییر سیاستی از سوی بانک مرکزی امریکا رخ نخواهد داد زیرا چشم‌انداز رشد چهارماهه پایان سال میلادی ضعیف به نظر می‌رسد.

در کنار اعلام سیاست فدرال رزور( بانک مرکزی امریکا) انبوهی از انتشار درآمدها از سوی شرکت‌ها در این هفته ادامه خواهد یافت که شامل انتشاراتی مهم از جمله مایکروسافت، AMD، تسلا، اپل و فیس بوک است.

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر