|
کدخبر: 149112

روی خوش بازارها به بایدن

با تحلیف جو بایدن به عنوان چهل و ششمین رئیس‌جمهوری امریکا، بازارها به آینده خوش‌بین شدند. در این روز سرمایه‌گذاران از بیت کوین کوچ کردند و طلای سیاه و زرد رشد قیمت تجربه کردند.

خوش‌بینی سرمایه‌گذاران به تصمیمات بایدن برای محرک مالی و کمک اقتصادی امریکا موجب شد طلا و نفت با روند افزایشی روبه رو شوند.

براساس گزارش کیتکو، روز چهارشنبه در حالیکه جو بایدن به عنوان چهل و ششمین رئیس‌جمهوری ایالات متحده سوگند یاد می‌کرد، بازار طلا شاهد یک حرکت غیرمنتظره بود. تحلیلگران شروع احتمالی حرکت طلا را صعودی می‌دانند.

قیمت طلا در روز چهارشنبه به بالاترین سطح دو هفته گذشته خود نزدیک شد دلیل این رکورد برنامه‌های محرک پیش‌بینی شده از سوی دولت جو بایدن برای احیای اقتصاد در پاندمی است مراسم تحلیف بازارها را به این باور رساند که اجرای این برنامه نزدیک است.

در حالی که نوسان شاخص دلار برای سومین روز متوقف شد، پول به سمت فلز زرد و سایر اوراق بهادار سرازیر شد و پس از افزایش در طی دو هفته گذشته نتوانست پیشرفت کند. درحال‌حاضر این فلز گرانبها روز چهارشنبه با صعود ۳۵ دلار با افزایش از پایین‌ترین سطح به بالاترین سطح روزانه رسید. معاملات آتی طلای در فوریه (بهمن) در سطح ۱۸۴۹ دلار انجام شد که ۱.۴۹ درصد افزایش داشت. نقره نیز با افزایش معاملات آتی تحویل مارس(اسفند) با ۲۵.۸۰ دلار معامله شد که در روز ۱.۹۰٪ رشد داشت.

طلای نقدی نیز با روند افزایشی رو به رو شد. درحال‌حاضر قیمت هر اونس طلای نقدی ۱۸۷۲ دلار است که نسبت به روز گذشته ۳۲ دلار یا ۱.۵ درصد افزایش داشته است. این میزان نسبت به یک سال گذشته ۳۰۸ دلار یا ۱۹ درصد افزایش داشته است. کمترین قیمتی که طلا در روز گذشته تجربه کرد ۱۸۳۱ دلار بوده است.

اتفاق جذاب

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار OANDA به کیتکو نیوز گفت: « این اتفاق بسیار جذاب است، زیرا اخباری راجع به سیاست جدید وجود ندارد. بیشتر افزایش امروز به دلیل تفکر سرمایه‌گذاران عادی بوده است که معتقدند دولت بایدن در نخستین همکاری با خزانه داری اقدام به تزریق مقدار قابل توجهی محرک مالی خواهد کرد. همچنین باید توجه داشت که وضعیت ویروس فعلی واقعاً حمایت بیشتری از اقتصاد را طلب می‌کند.»فیلیپ استریابل، استراتژیست بازار، اظهارکرد: این تفکر همچنین با حرکت مجدد سرمایه‌گذاری به سمت طلا همراه است.

خوش بینی نفتی‌ها

تحویل آتی نفت در روز چهارشنبه به پایان رسید و چشم‌انداز محرک اقتصادی بیشتر در زمان رئیس‌جمهوری جو بایدن چشم‌انداز تقاضای انرژی را تقویت می‌کند.

ادوارد مویا، کارشناس ارشد بازار گفت: « به نظر می‌رسد بازار نفت با تمام ویروس‌های جدید و عناوین محدودیت‌های جدید خسته نشده است و در عوض منتظر دستورالعمل بایدن است که قرار است با تزریق اعتبار زودتر کرونا را شکست دهد سیاستی که از بخشهای زیادی از اقتصاد حمایت می‌کند و این اتفاق از بهبود تقاضای خام پشتیبانی کند.» نفت خام فدرال وست تگزاس اینترمدیت که در پایان جلسه روز گذشته روند کاهشی داشت، با افزایش ۲۶ سنت یا ۰.۵ درصد رو به رو شد و یه ۵۳.۲۴ دلار رسید. قیمت نفت خام برنت ۵۵ دلار و ۸۴ سنت است.

کاهش بیت کوین

در روزی که قیمت طلا و نفت بالا رفت، قیمت بیت‌کوین با روند کاهشی رو به رو شد. این ارز دیجیتالی با کاهش حدود ۴ درصدی به ارزش ۳۴ هزار و ۸۶۴ دلار رسید. بیشترین قیمت تاریخی این ارز دیجیتالی ۴۱ هزار و ۹۴۰ دلار بوده است. به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران به سوی بازارهای سنتی مانند طلا حرکت کردند و از بیت‌کوین تا حدی دست کشیدند.

 

 

منبع: اقتصاد نیوز
  • ناشناس ارسالی در

    عراقی که این همه کالاوخدمات ازایران میگیردامنیتش رادرموقع داعش ایران تامین کرددرسازمان ملل برای رفع تحریمهای ایران کاری نکردچین وکره وهندبدهی نفتی ایران راازترس امریکاپرداخت نمی کردنددرروزهای سخت تحریمی .این عبرت است پس نبایدبه هردرخت بیدی تکیه کرد.تجارت وتبادل تجاری درچهارچوب قانون علاوه براینکه بدنیست بلکه مناسب هم هست

ارسال نظر