|
کدخبر: 143643

پرداخت یارانه تورم را بالا می برد؟

نصراله دریابیگی گفت:هدفمندی یارانه ها در گذشته موجب افزایش تورم در کشور شد و این طرح اخیر که به تصویب شورای محترم نگهبان هم رسید است تورم در جامعه را افزایش خواهد داد و این به نفع کارگران و اقشار ضعیف جامعه نخواهد بود.

اقتصاد پرداخت یارانه تورم را بالا می برد؟

نصراله دریابیگی دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران با اشاره به مشکلات فراوان معیشتی کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی با اشاره به شرایط تورم و گرانی در کشور گفت:متاسفانه بین درآمد کم  و مخارج حداقلی  کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی فاصله زیادی است و مقدار دریافتی اشان حتی کفاف نصف یک ماه آنها هم نمی دهد.

این مقام مسئول ادامه داد:کدام مدیر و یا مسئول دولتی در کشور با حقوق ماهیانه ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می تواند نیازهای معیشتی خود و خانواده اش را برطرف کند؟!

وی با بیان اینکه در استان مازندران بیش از ۷۰ درصد کارگران بازنشسته حداقل بگیر هستند،افزود:جامعه کارگری و بازنشستگی خواهان برگزاری مجدد جلسه شورای عالی کار و اتخاذ تصمیمی برای برون رفت از مشکلات معیشتی این قشر مظلوم هستند.

عضو کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور اظهار کرد: براساس آمارها و مصوبه شورای عالی کار حداقل حقوق یک کارگر طبق تورم و رکود اقتصادی کشور در سال جاری برای استان مازندران باید چیزی در حدود ۷ میلیون تومان باشد و در عمل اما شاهد دریافتی هایی  بسیار پائین تر از این رقم هستیم و این یعنی سفره کارگران و بازنشستگان روز به روز کوچک تر و خالی تر می شود.

رئیس کانون بازنشستگان مازندران با انتقاد از مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش نقدینگی یارانه ها برای اقشار آسیب پذیر گفت: هدفمندی یارانه ها در گذشته موجب افزایش تورم در کشور شد و این طرح اخیر که به تصویب شورای محترم نگهبان هم رسید است تورم در جامعه را افزایش خواهد داد و این به نفع کارگران و اقشار ضعیف جامعه نخواهد بود.

دریابیگی افزود: افزایش نقدینگی باید در قالب حمایت بیشتر از تولید داخلی و ایجاد اشتغال صورت گیرد تا نقش ضد تورمی را ایفاگر باشد.

 

 

منبع: ایلنا
 • ناشناس ارسالی در

  جالبه دیروز یه مطلبی خوندم نوشته بود نوش ته بود ده کشور با کمترین حداقل دست مزدها در دنیا جالبیش اینجاست که ایران دومین ک شور بعد ازونزوئلا بود جالبتر از این که ن امی از عراق افغانستان وسوریه ی جنگ زده ب ین این کشورهانبودند فقط از اینجا میسوزیم که سرمایه ای که توایران بعد انقلاب وجنگ تواین کشور وجود داشته که تو این سه کشور نبوده اخبار ایران را که گوش میدهیم یک د قیقه از اخبار ایران میشنویم وبیست دقیقه از اتفاقاتی که بیرون از ایران اتفاق میاف ته وده دقیقه از این بیست دقیقه هم اختصاص داره به بد بودن واخ بودن امریکا من نمید ونم شما برامردم چیکار کردید تواین چهل ان ی سال بجز اون هشت سال جنگش که عراق هم تو اون جنگ بوده واقعا خودمون و بااعراق مقا یسه کنیم ببینیم پیشرفتی که اونا داشتن ما کحا داشتیم اقتصادشون بهتر ازما ارزش پول شون با لاتر ارما زندگیشون بهتر از ما
  اگر کسی که توایران اختلاص میکنه اسمش کامل تواخبار قید بشه ولاپوشونی نشه واخبا ر رو کامل ودرست به مردم برسونید این میشه گام اول بداد مردم برسید خودتون و گول نز نید مردم ایران با فهم شعورند همه چیزو می دونند اتفاق هارو پنهان نکنید
  مردم ایران هم حق زندگی دارن

  با شعور مردم بازی نکنید
  خشت اول چون گذارد معمار کج تا ثریا میرود دیوار کج

ارسال نظر