|
کدخبر: 141034

احتمال سقوط قیمت دلار در هفته جاری

با وجود آن که دلار در هفته گذشته توانست از مرز ۲۶ هزار تومان عبور کند اما به نظر نمی‌رسد اسکناس امریکایی توانایی ماندگاری در این کانال را داشته باشد و بسیاری از فعالان بازار ارز خود را برای سقوط دلار در هفته جاری آماده می‌کنند.

اقتصاد احتمال سقوط قیمت دلار در هفته جاری

در هفته‌های اخیر انتظارات تورمی در حال بازی با قیمت دلار بوده است و زورآزمایی انتظارت کاهشی و افزایشی موجب تثبیت نسبی نرخ دلار در محدوده ۲۵ هزار و ۵۰۰ تا ۲۶ هزار و ۵۰۰ شده است.

شکست سنگین دیگری برای ترامپیست ها

هفته جاری را در حالی آغاز می‌کنیم که تلاش‌های ترامپ برای تغییر نتیجه انتخابات باز هم با شکست دیگری همراه شده است. در تازه‌ترین تحولات مرتبط با انتخابات امریکا، دادگاه عالی امریکا با شکایت دادستان کل ایالت تگزاس درباره ابطال نتایج انتخابات ریاست جمهوری در چهار ایالت مخالفت کرد. اگر این شکایت پذیرفته می‌شد روند پیروزی بایدن با چالشی جدی مواجه می‌شد و نرخ دلار آماده پرش به کانال بالاتر می‌شد اما با این رای شانس تغییر نتیجه انتخابات تقریبا به صفر رسید.

عامل افزاینده؛ افزایش تقاضای فصلی، عامل کاهنده؛ فروش دلارهای خانگی

دلالان بازار ارز برای افزایش نرخ دلار به وجود تقاضای فصلی برای ارز و اسکناس امریکایی دل بسته‌اند و معتقدند هر چه به ایام پایانی سال نزدیک شویم تقاضای دلار توسط صاحبان کسب وکار و شرکت‌ها افزایش می‌یابد و قیمت‌ها در بازار ارز بالاتر می‌کشد.

این گزینه یک عامل مهم خنثی‌کننده در پیش دارد و آن سرعت گرفتن فروش دلارهای انباشته در دست مردم است. کاهش تنش‌ها و فروکش کردن تب ترامپ اتفاقی است که هر هفته شاهد پررنگ تر شدن آن هستیم این اتفاق به فروش دلارهای خانگی دامن می‌زند.

بر این اساس به نظر می‌رسد امروز در بازار ارز شاهد بازاری متعادل باشیم که دلار در آن حرکت نزولی با شیب ملایم داشته باشد و با چند صد تومان کاهش، از کانال ۲۶ هزار تومانی کوتاه بیاید.

منبع: کاماپرس
  • ناشناس ارسالی در

    فعلا دزدها دعواشون شده ببینیم کدوم داغون میشه

ارسال نظر