|
کدخبر: 140978

هفته آینده طلا گران خواهد شد؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به افزایش نرخ طلا و سکه طی هفته گذشته از احتمال رشد جزیی قیمت‌ها در روز‌های آینده خبر داد.

اقتصاد هفته آینده طلا گران خواهد شد؟

ابراهیم محمدولی درباره وضعیت بازار طلا در نخستین هفته بازگشایی بعد از محدودیت‌های کرونایی بیان کرد: طی هفته گذشته برخلاف انتظار نرخ طلا بیش از ۳۰هزار تومان و سکه طرح جدید ۵۰۰هزار تومان گران شد، در حالیکه در زمان تعطیلات طلا به مرز یک میلیون و سکه ۱۰میلیون تومان سقوط کرده بود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه کرد: در هفته‌ای که گذشت نرخ هر گرم طلای ۱۸عیار از حدود یک میلیون و ۱۲۴هزار به یک میلیون و ۱۵۷هزار تومان، و سکه از ۱۲میلیون و ۱۰۰ به ۱۲میلیون و ۶۰۰هزار تومان صعود کرد و انواع دیگر سکه نیز به همین ترتیب گران‌‌تر شد.

وی علت این افزایش نرخ را رشد بهای اونس و نرخ ارز دانست و اظهار کرد: در این هفته روند صعودی طلای جهانی و بازار ارز منجر به رشد نرخ طلا و سکه در داخل شد؛ این درحالیست که عامل تقاضا همچنان تاثیری در افزایش قیمت‌ها نداشته چراکه نه تنها مصنوعات طلا بلکه سکه و طلای آب‌شده هم متقاضی ندارد.

محمدولی گفت: نوسانات بالای نرخ باعث شده بازار طلا برخلاف سال‌های گذشته، در آستانه شب یلدا دچار رکود شدیدی شود که البته بیماری کرونا هم در این وضعیت موثر بوده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت قیمت‌ها در هفته پیش رو بیان کرد: به نظر می‌رسد با توجه به مسیر افزایشی که طلای جهانی در پیش گرفته و در طرف دیگر بازار ارز با رشد نرخ همراه شده، در هفته پیش رو نرخ طلا و سکه اندکی گران شود.

محمدولی تاکید کرد: البته همانطور که قبلا هم گفته‌ایم اگر نرخ ارز و اونس دوباره کاهش یابد، نرخ طلا و سکه همچون دو هفته گذشته وارد مدار نزولی خواهد شد؛ این درحالیست که تاکید ما بر ثبات قیمت‌ها است و تا زمانی که بهای طلا و سکه تا این حد نوسان داشته باشد بازار از رکود خارج نخواهد شد.

 

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر