|
کدخبر: 134349

نظر رئیس بانک مرکزی درباره قیمت واقعی دلار

رئیس کل بانک مرکزی گفت: معاملات شبانه و فردایی در بازار ارز یکی از عوامل مهم افزایش نرخ است و رعایت ضوابط مبارزه با پولشویی امکان التهاب‌آفرینی در بازار ارز را از سفته‌بازان می‌گیرد.

اقتصاد نظر رئیس بانک مرکزی درباره قیمت واقعی دلار

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی عصر امروز در نشست دوره‌ای با مدیران عامل شبکه بانکی کشور با بیان اینکه در راستای کنترل و رصد تراکنش‌های ریالی، دستورالعمل شفاف سازی تراکنش‌های بانکی به بانک‌ها ابلاغ شده است گفت: ساختار تعریف شده در ضوابط مذکور باید در بانک‌ها ایجاد و رعایت شود.

او افزود: در شرایط کنونی نظام پولی و ارزی کشور از طرف کسانی که تخلف‌های تراکنشی دارند مورد صدمه قرار گرفته و عملکرد مثبت نظام بانکی در حمایت از تولید و رشد اقتصادی با برخی عملکردها ناقص در عدم رعایت ضوابط مبارزه با پولشویی زیر سوال می‌رود.

عالی‌ترین مقام بانک مرکزی با بیان اینکه نرخ واقعی ارز در کشور پایین‌تر از نرخ‌های کنونی است: گفت معاملات شبانه و فردایی در بازار ارز یکی از عوامل مهم افزایش نرخ است و رعایت ضوابط مبارزه با پولشویی امکان التهاب‌آفرینی در بازار ارز را از سفته‌بازان می‌گیرد.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به فعالیت شبانه روزی شبکه‌های گسترده سازماندهی شده که به قصد برهم زدن آرامش عموم مردم و ایجاد انتظارات واهی به طور مداوم در حال فعالیت هستند، ابراز امیدواری کرد: با افزایش همکاری شبکه بانکی و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی، تراکنش‌های غیرمجاز بانکی شناسایی و از آن‌ها جلوگیری شود که با این اقدام بخش زیادی التهابات بازار ارز نیز کنترل می‌شود.

رئیس شورای پول و اعتبار با تاکید بر لزوم رعایت نرخ های‌های سود بانکی مصوب شورای پول و اعتبار توسط بانک‌ها گفت: بانک مرکزی برنامه‌ای برای افزایش نرخ سود بانکی ندارد.

وی همچنین تاکید کرد: نوسانات بازار سرمایه با کاهش یا افزایش جزئی نرخ سود سپرده‌ها ارتباطی ندارد و شبکه بانکی از سایر ظرفیت‌های خود برای حمایت از بازار سرمایه استفاده خواهد کرد.

 

 

منبع: اقتصاد نیوز
 • رادیو ایران ارسالی در

  شکر زیاد میخوره آقای همتی

 • ناشناس ارسالی در

  عوضی

 • ناشناس ارسالی در

  دزدتر وکثیف تر از اینا آقا وجود نداره این خودش. دلال دلاره خودش با سران کشور باعث افزایش دلار هستن خودش نمیزاره دلار بیاد پایین خودش دلار تزریق میکنه تو بازار بعد دلالای خودش دستور میده دلارو با قیمت بالا به صورت سوری خرید وفروش کنن مردم بدبخت نمیفهمن

 • ادم ارسالی در

  شما بعنوان ریس بانک مرکزی مظفری به حراست ارزش پول ملی هستید در صورت نقص قانون می توانید از مجلس درخواست خود را مطرح کنید اینکه گناه را به گردن افراد مختلف انداختن عذر بدتر از گناه است

ارسال نظر