|
کدخبر: 133035

رشد ۵۸ درصدی در پرداخت تسهیلات ساخت مسکن

مدیر امور اعتبارات بانک عامل بخش مسکن از اعطای ۱۵ هزار فقره تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در امسال خبر داد.

اقتصاد رشد ۵۸ درصدی در پرداخت تسهیلات ساخت مسکن

محمدحسن علمداری اظهارکرد: پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در ۷ ماه گذشته حدود ۵۸ درصد رشد داشته است که از لحاظ تعداد این میزان تسهیلات حدوداً به ۳۱ هزار و ۳۹۸ واحد مسکونی پرداخت و اختصاص یافته است.

وی افزود: رشد سقف تسهیلات از یک سو و رونق نسبی ساخت‌وساز باعث شد تا این روزها روند پرداخت تسهیلات از وضعیت مناسبی برخوردار باشد.

علمداری اضافه کرد: در قرارداد عاملیت بانک، در یک سال حدود ۱۵ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده تسهیلات ساخت دریافت کرده‌اند که ۷۰ درصد این تعداد مربوط به امسال است.

خاطرنشان می‌شود، با مصوبه‌ای که هیات مدیره بانک عامل بخش مسکن در ابتدای امسال داشت سقف تسهیلات ساخت مسکن در تهران چنانچه سازندگان از فناوری‌های نوین استفاده کنند و حرفه‌ای‌ساز باشند با ۴۷ درصد رشد به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش یافت. این تسهیلات با هدف رونق در بخش تولید مسکن افزایش یافت تا بخش عمده‌ای از منابع مورد نیاز سازندگان تأمین شود.

تسهیلات ساخت مسکن برای سازندگانی که از فناوری‌های نوین استفاده نمی‌کنند برای شهر تهران، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر و سایر شهرها به ترتیب ۲۰۰، ۱۷۰ و ۱۴۰ میلیون تومان است. این رقم برای سازندگان غیرحرفه‌ای نیز به ترتیب ۷۰، ۶۰ و ۵۰ میلیون تومان در امسال است.

نرخ سود این وام در تسهیلات بدون سپرده ۱۸ درصد، از محل اوراق تسهیلات مسکن ۱۷.۵ و در بافت‌های فرسوده ۱۶ درصد است.

 

منبع: مهر
  • ناشناس ارسالی در

    شما تا به قا نون بر نگردید ...مشکل مسکن حل نمی شود ...تا زمانی دست از غارت جیب مردم بر ندارید.مشکل مردم حل نمی شود.‌ تا زمانی دست از سودهای باد آورده بر ندارید ..به سود متعارف قانع نباشید .مشکل مسکن. حل نخواهد شد.....مسکن یا هر چیز تولید شده به قیمت تمام شده با سود ۱۰درصد. با تعیین قیمت مصالح بکار برده شده در ان توسط کارشناس دادگستری تعیین گردد ...ارایه مسکن بدون قیمت ذر اینتر نت تعیین قیمت توسط کارشناس داد گستری دادن برگه قیمت به دو طرف که دیگر در هر زمانی آنرا نتوانند تغییر بدهتد..ثبت در دفاتر اصلی دولت اسناد رسمی. نباشد .تا این قانون وقانونهای دیگر در مملکت اجرا نگردد..ایران روی خوش یه خود نخواهد دید...بس کنید قانون جنگل را .‌ببندید درب بنگاهها و دلالی را.....منحل کنید این صنف‌‌..بنگاه داری ودلالی...اینها کار آفرینی نیست ‌این هها دارند کشور ا نابود می کنند مردم یا باید..از گرانی بمیرند یا لز بی قانونی در این مملکت

ارسال نظر