|
کدخبر: 130433

خبر خوش برای بیکاران بدون بیمه

پس از تأکید رهبر انقلاب مبنی بر پرداخت بیمه بیکاری به افرادی که بیمه نیستند، سخنگوی دولت گفت: بنا داریم برای این افراد، پوشش بیمه بیکاری در نظر بگیریم و حمایت از آنان را بیشتر کنیم.

اقتصاد خبر خوش برای بیکاران بدون بیمه

صبح دیروز جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در حسینه امام خمینی برگزار شد.

یکی از نکات مهمی که ایشان در آن جلسه تأکید کردند، توجه به بیمه بیکاری افرادی بود که بیمه تأمین اجتماعی نداشتند.

 تامین اجتماعی موظف به پیگیری بیمه بیکاری است

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به حضور پرشمار نیروهای داوطلب در ماه‌های اول شیوع بیماری و خدمات مؤثر آنان همانند کمک به پرستاران، ضدعفونی کردن دستگاه‌ها و معابر، راهنمایی خانواده‌ها و کمک به افراد سالمند، استمرار این فعالیت‌ها را مورد تأکید قرار دادند و از نیروهای داوطلبِ مخلص و جوانان مؤمن و صالح خواستند بار دیگر وارد میدان شوند.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینکه برخی افراد بیکارشده در اثر کرونا، بیمه بیکاری ندارند، گفتند: تأمین اجتماعی موظف است برای حل این مشکل اقدام کند که البته در این قضیه نیز ورود خیّرین از برترین انفاق‌ها است.

همین تکلیف باعث شد تا دولت به صورت جدی تر وارد میدان شود.

 علی ربیعی، سخنگوی دولت درباره بیکاری افرادی بر اثر محدودیت‌های کرونا گفت: از اسفند ماه سال گذشته حدود ۶ میلیون از مشاغل رسمی و غیر رسمی در اثر کرونا دچار تهدید شدند که از این تعداد سه و پنج دهم میلیون شغل رسمی و دو و پنج دهم میلیون شغل غیر رسمی هستند.

وی افزود: ۱۴ هزار میلیارد تومان وام برای ۵ هزار و ۴۴۴ کارگاه پیش‌بینی شده است و نهایتاً ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بیکار و از بازار کار خارج شدند که از این تعداد ۸۵۰ هزار نفر و همچنین ۲۴۰ هزار نفر از بیکارشدگان مشاغل رسمی که در بیمه بیکاری وجود داشتند به تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گرفتند.

ربیعی ادامه داد: تاکنون ۱ میلیون و ۱۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گرفته‌اند. در گام جدید ۱۶۹ هزار نفر برای بیمه بیکاری مراجعه کردند که نوعی برگشت به کار محسوب می‌شود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری نسبت به بیکار شدن شاغلین غیررسمی افزود: در کشور ۶ میلیون شغل غیررسمی داریم که تحت پوشش بیمه نبودند که در مرحله اول از یک میلیارد یورو صندوق توسعه ملی ۳۰۰ میلیارد تومان برای بیمه بیکاری اختصاص دادیم.

 ربیعی گفت: درحال‌حاضر وزارت رفاه مکلف به انجام این کار شده است و در جلسه امروز این وزارتخانه وضعیت افراد آسیب دیده از کرونا بررسی شد.

وی ادامه داد: تاکنون ۳ میلیون نفر از این افراد در ۴ مرحله سبد حمایتی دریافت کردند و همچنین به تعدادی از این افراد وام ۶ میلیونی پرداخت شده است.بنا داریم برای این افراد، پوشش بیمه بیکاری در نظر بگیریم و حمایت از آنان را بیشتر کنیم.

 

منبع: تسنیم
 • مهرداد حاجی سیدامین نوری ارسالی در

  با سلام . من که بیمه نداشتم و بیکار شدم نه سبد معیشتی بهمون دادن نه یک ریال وام . اینایی که گرفتن ازما بهترون بودن . فک نکنم به امثال من که واقعا نیاز داریم چیز ی داده باشن . فقط دروغ . کسیم نمیفهمه

 • moham ارسالی در

  از ملّانصرالدّین پرسیدند وسط دنیا کجاست؟
  ملّا همان جا میخ طویلۀ الاغش را ب ر زمین کوبید و گفت: همین جا!
  گفتن چرا اینجا؟
  ملّا پاسخ داد: قبول ن داری،برو اندازه بگیر!

ارسال نظر