|
کدخبر: 126161

حباب سکه چقدر شد؟

کشتی آرای با بیان اینکه افزایش تقاضا در بازار طلا و سکه موجب افزایش حباب سکه شده است از حباب یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی سکه طرح جدید خبر داد.

اقتصاد حباب سکه چقدر شد؟

محمد کشتی آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری اظهارکرد: امروز نرخ هر اونس طلای جهانی با ۹ دلار افزایش به ۱۸۹۵ دلار رسید ضمن اینکه نرخ طلا و سکه در بازار داخلی باتوجه به افزایش نرخ ارز و افزایش چشم گیر تقاضا با حباب زیادی همراه شده است.

وی با اشاره به حباب بالای یک میلیون تومان نیم سکه و ربع سکه بهارآزادی افزود: افزایش تقاضا در بازار و عدم عرضه مناسب موجب شده تا حباب سکه امروز به یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برسد این درحالی‌است که روز گذشته در همین ساعات حباب سکه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: امروز (پنج‌شنبه) با توجه به نرخ اونس جهانی و نرخ دلار در بازار آزاد، نرخ سکه بهار آزادی طرح قدیم ۱۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح جدید ۱۵ میلیون تومان، نیم سکه بهارآزادی ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، ربع سکه بهارآزادی ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی نیز ۲ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان است.

کشتی آرای همچنین تأکید کرد: نرخ هر مثقال طلای آبشده ۵ میلیون و ۸۳۵ هزار تومان، هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۳۴۶ هزار تومان و هر گرم طلای ۲۴ عیار نیز یک میلیون و ۷۹۳ هزار تومان است.

وی تصریح کرد که افزایش نرخ اونس جهانی طلا، افزایش نرخ ارز و افزایش تقاضا سه عامل مهمی هستند که باعث افزایش نرخ طلا و سکه در بازار داخلی شده‌اند.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر