کدخبر: 107649

قیمت فلز زرد افزایش یافت + جزییات

در حالی که افزایش تعداد موارد ابتلا به کرونا در امریکا امیدها به ترمیم سریع اقتصادی را کاهش داده و سرمایه‌گذاران را به سمت سرمایه‌گذاری در بازار طلا سوق داد است، قیمت فلز زرد روز چهارشنبه افزایش داشت.

اقتصاد قیمت فلز زرد افزایش یافت + جزییات

در حالی که افزایش تعداد موارد ابتلا به کرونا در امریکا امیدها به ترمیم سریع اقتصادی را کاهش داده و سرمایه‌گذاران را به سمت سرمایه‌گذاری در بازار طلا سوق داد است، قیمت فلز زرد روز چهارشنبه افزایش داشت و در نزدیکی بالاترین رقم ۸ سال اخیر در نوسان بود.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۷ درصد رسد به ۱۷۸۴ دلار رسید. دیروز قیمت طلا به بالاترین رقم از اوایل اکتبر ۲۰۱۲ یعنی ۱۷۸۵ دلار و ۴۶ سنت رسیده بود. قیمت طلا در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه اوت هم با ۰.۲۰ درصد افزایش به ۱۸۰۰ دلار و ۷۰ سنت رسید.

کارشناس ارشد بیماری‌های واگیردار دولت امریکا هشدار داده اگر روند شیوع بیماری بیش از این از کنترل خارج شود، تعداد موارد ابتلای روزانه به کرونا ممکن است بیش از ۲ برابر افزایش یافته و به ۱۰۰ هزار نفر برسد.

استیون منوچین وزیر خزانه داری امریکا و جرومی پاول رئیس فدرال رزرو دیروز وعده دادند که برای نجات اقتصاد امریکا از تبعات مخرب شیوع کرونا اقدامات بیشتری انجام دهند.

اقدامات محرک اقتصادی گسترده می‌تواند موجب منتفع شدن بازار طلا شود زیرا طلا یک محل سرمایه‌گذاری امن برای سرمایه‌گذاران جهت در امان ماندن از اثرات تورمی این اقدامات به شمار می‌رود.

در همین حال اعتماد تولیدکنندگان ژاپنی در سه ماهه دوم سال به ارقامی رسیده که از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۹ بی‌سابقه بوده است.

احساس عمومی حاکم بر بازارهای بورس جهان نیز پس از تصویب قانون امنیت ملی جدید هنگ کنگ توسط پکن لطمه دیده است. این اقدام پکن نشان دهنده اعمال اقتدار بیشتر چین در سرزمین خودمختار هنگ کنگ در آینده است که می‌تواند موجب اعمال محدودیت هایی از جانب امریکا بر هنگ کنگ شود.

ارسال نظر