|
کدخبر: 106269

فعلا قیمت موبایل ارزان است!

عضو هیات‌مدیره انجمن واردکنندگان گوشی موبایل می‌گوید: نرخ موبایل در ایران ارزان‌تر از سایر کشورهاست و فعلا نرخ موبایل ارزان است. توصیه ما به مردم این است چنانچه قصد و امکان خرید دارند در این شرایط شاید بهتر باشد موبایل خود را خریداری کنند.

اقتصاد فعلا قیمت موبایل ارزان است!

عضو هیات‌مدیره انجمن واردکنندگان گوشی موبایل در پاسخ به این پرسش که آیا نرخ موبایل ممکن است مجدد گران ‌شود؟ گفت: نرخ دلار روزانه هزار تومان افزایش می‌یابد، با افزایش نرخ دلار نرخ گوشی موبایل تا پایان تیر ماه مجدد بین ۱۰ تا ۲۵ درصد گران می‌شود. به عقیده ما نرخ موبایل در ایران ارزان‌تر از سایر کشورهاست و فعلا نرخ موبایل ارزان است.

رضا قربانی افزود: اخیرا با جلساتی که واردکنندگان با بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت داشته‌اند قرار شد ۳۵۰ هزار گوشی تلفن همراه با نرخ ارز جدید یعنی ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان ترخیص شود. توصیه ما به مردم این است چنانچه قصد و امکان خرید دارند در این شرایط شاید بهتر باشد موبایل خود را خریداری کنند.

او با اشاره به وضعیت بازار موبایل اظهار کرد: ۹۰ درصد گوشی‌های بازار که با نرخ دلار قبلی ثبت سفارش شده بود حالا از بازار خارج شده است. درحال‌حاضر فعالان بازار موبایل را با نرخ دلار ۲۰ هزار و ۴۲۰ تومانی وارد کشور می‌کنند.

قربانی گفت: نرخ موبایل هفته گذشته ارزان‌تر از نرخ فعلی بود. طی چهار روز آینده قرار است موبایل‌ها از گمرکات ترخیص شوند. طبق برآوردهای انجام شده طی دو هفته گذشته ۵۰۰ هزار گوشی موبایل در انبار گمرکات دپو شده بود که با تخصیص ارز ۲۰۰ هزار گوشی موبایل ترخیص شد اما ۳۵۰ هزار گوشی موبایل دیگر در انبار گمرکات وجود دارد.

عضو هیات‌مدیره انجمن واردکنندگان گوشی موبایل بیان کرد: درحال‌حاضر نرخ موبایل ارزان‌تر از هفته گذشته است. چنانچه روند رشد نرخ دلار متوقف شود نرخ موبایل هم در بازار ثابت خواهد ماند.

 

منبع: تجارت نیوز
  • آشفته ارسالی در

    مثل درامد مردم که مثل کشورهای دیگه است

ارسال نظر