کدخبر: 102721

مجلس خواهان واگذاری سهام عدالت به جاماندگان

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس یازدهم محورهای طرح مجلس برای واگذاری سهام عدالت به مشمولان جدید را تشریح کرد.

اقتصاد مجلس خواهان واگذاری سهام عدالت به جاماندگان

محمدرضا پور ابراهیمی داورانی درباره ساماندهی سهام عدالت، گفت: در این طرح جاماندگان سهام عدالت در چند گروه تقسیم می‌شوند؛ گروه نخست افرادی هستند که در سال ۸۴ جزو مشمولان دریافت سهام عدالت بودند اما به دلایل مختلف از لیست نهایی سازمان خصوصی‌سازی حذف شدند، که تعداد آنها حدود یک میلیون و هشتصد هزار نفر تا دومیلیون نفر است.

رئیس سابق کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: مشاغل تعریف نشده که اطلاعات جامعی از آنها وجود ندارد، مانند کارگران ساختمانی، دستفروشان و.... نیز جزو گروه مذکور هستند.

وی اظهار کرد: دومین گروهی که در طرح ساماندهی سهام عدالت تعیین تکلیف می‌شوند، افرد کمتر از ۱۴ سال هستند، از سال ۸۵ تاکنون بسیاری از خانواده هایی که سهام عدالت دریافت کردند، صاحب فرزند جدید شدند که این فرزند از سهام عدالت محروم است.

نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: سومین گروهی که در طرح ساماندهی سهام عدالت، صاحب این سهام می‌شوند، افرادی هستند که طی سال‌های گذشته به دلیل بروز مشکلات اقتصادی، توان مالی آنها کاهش یافته و درحال‌حاضر جزو دهک‌های کم درآمد محسوب می‌شوند.

پورابراهیمی ادامه داد: برای اجرایی کردن طرح ساماندهی سهام عدالت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید اطلاعات دقیقی از افراد مشمول در اختیار قرار دهد، در واقع باید بانک اطلاعاتی مورد نیاز را تهیه کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی درباره میزان واگذاری سهام عدالت به جاماندگان در طرح ساماندهی سهام عدالت، تصریح کرد: میزان واگذاری‌های جدید باید براساس فرمول خاصی صورت گیرد، زیرا این افراد همانند سایر صاحبان سهام عدالت که از سال ۸۶ مشمول سود سهام شدند، از آن برخوردار نیستند، بنابراین میزان سهام عدالت آنها متفاوت خواهد بود.

منبع: تسنیم
 • سیف اله ربی ارسالی در

  با کمال تاسف کل کارگران شرکتی کشور علاوه بر اینکه در افزایش حقوق سال 99 مورد ظلم و بی عدالتی قرار گرفتند و صدای فریاد فقرشان به هیچ جایی نرسید،در مورد سهام عدالت نیز مورد بی عدالتی قرار گرفته و اجازه دریافت سهام به آنها داده نشد.بیشتر برجاماندگان از سهام عدالت این قشر میباشد.
  عجیب است که هیچ اشاره ای به مورد به این مهمی در این مصاحبه نشده است.

 • امان اله جاویدنیا ارسالی در

  باسلام من قبلاً سهام عدالت خریدم وبرگه سهام در اختیارم هست ولی حالا که می خواهم روش مستقیم یا غیر مستقیم را انتخاب کنم کد ملی را می زنند می گن شما فاقد سهام هستید در صورتی که برگه سهام داریمو به نام خودمان است ولی سهام نداریم چکار وکجا بریم مشکلمان را حل کنیم ممنونم.

 • ایزدپناه ارسالی در

  باسلام چرامجلس از جاماندگان یارانه نقدی حمایت نمیکند

 • علی ارسالی در

  سلام خدا بهتون توفیق و سلامتی بده که به بفکر مردم هستید.

ارسال نظر