|
کدخبر: 142266

منتظر کاهش نرخ روغن باشید

دبیر انجمن صنفی روغن‌نباتی تامین ارز واردات روغن خام را امری مهم در استمرار توزیع روغن اعلام کرد.

اصناف منتظر کاهش نرخ روغن باشید

امیر هوشنگ بیرشک دبیر انجمن صنفی روغن‌نباتی از توزیع روزانه ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تن روغن صنف و صنعت و خانوار در سراسر کشور خبر داد و گفت: انجمن روغن نباتی همواره در تلاش است تا با تامین مواد اولیه کارخانجات، مشکلی به وجود نیاید.

او افزود: اگر ارز مورد نیاز برای واردات روغن خام به موقع تامین شود، مشکلی در توزیع نخواهیم داشت.

بیرشک ادامه داد: اگر ارز مورد نیاز برای واردات روغن خام تامین نشود، بازرگانی دولتی باید از ذخایر خود روغن در اختیار کارخانجات قرار دهد تا توزیع استمرار داشته باشد.

این مقام مسئول از افزایش توزیع روغن به شرط تامین ارز مورد نیاز برای واردات روغن خام خبر داد و گفت: طی هفته‌های آتی مشکل کمبود توزیع روغن حلب خانوار مرتفع خواهد شد و بازار به آرامش می‌رسد.

دبیر انجمن صنفی روغن نباتی درباره آینده بازار روغن بیان کرد: نرخ روغن تحت تاثیر مولفه‌های متعددی همچون نرخ جهانی، نرخ فولاد، حمل‌ونقل، سوخت و غیره است که امکان پیش‌بینی نرخ در خصوص بازار وجود ندارد، اما به طور کلی اگر شرایط به روال فعلی باشد، افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

بیرشک مهم‌ترین بحث در تولید روغن نباتی را بحث واردات و چالش‌های ارزی برشمرد و گفت: بحث نقل و انتقال پول و بانک‌مرکزی بسیار تاثیر‌گذار است و پیش‌بینی می‌شود که اگر در بحث ارز اتفاق خاصی رخ ندهد، مشکلی در بحث بازار روغن نخواهیم داشت.

این مقام مسئول در پایان درباره عرضه روغن ۵ کیلویی در برخی برند‌ها با نرخ بالای ۳۰۰ هزار تومان تصریح کرد: درحال‌حاضر روغن برخی برند‌ها کاملا وارداتی است و هیچ ارتباطی به تولید داخل ندارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر