|
کدخبر: 130959

پورابراهیمی: با افزایش منابع ارز وضعیت بازار بهبود می یابد

پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه منابع ارزی کشور در نیمه دوم سال افزایش پیدا می‌کند و این موجب بهبود وضعیت بازار خواهد شد، گفت: دولت به اختصاص ارز ترجیحی ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی ادامه خواهد داد.

اصناف پورابراهیمی: با افزایش منابع ارز وضعیت بازار بهبود می یابد

محمدرضا پورابراهیمی در حاشیه نشست این کمیسیون با وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران افزود: نشست امروز در بخش بازرگانی داخلی، تنظیم بازار و حوزه صنفی بود؛ خوشبختانه رئیس اتاق اصناف کشور هم در جلسه امروز مطالب خود را مطرح کردند.

وی درباره توافقات انجام شده در این جلسه گفت: تا پایان امسال موضوع ارز ترجیحی برای تأمین کالاهای اساسی استمرار خواهد داشت.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین اعلام کرد: جمع بندی جلسه امروز باعث می‌شود که بتوانیم در تعامل بین کمیسیون و وزارت صمت شاهد کاهش قیمت‌ها در کالاهای اساسی باشیم؛ امیدواریم موضوع امروز با حمایت بخش اصناف محقق شود.

پورابراهیمی همچنین افزود: مسائل و مشکلاتی که در بحث نظام صنفی وجود داشت ظرف ۱۰ روز آینده در نشست مشترک مجموعه هیئت رئیسه اتاق اصناف و معاونین بخش بازرگانی و حوزه تجارت داخلی وزارت صمت نهایی می‌شود تا ان شاءالله بتوانیم در آن بخش‌هایی که خلاء هست به ایفای نقش و تعهدات بپردازیم.

وی گفت: مجموعه اقداماتی که در این بخش صورت می‌گیرد همزمان با اقدامات خوبی که بین وزارت صمت و بانک مرکزی در افزایش ظرفیت صادراتی کشور با حل مشکل تعهدات ارزی صورت می‌گیرد باعث می‌شود در نیمه دوم امسال شاهد جهش صادرات غیر نفتی در کشور باشیم؛ میزان منابع ارزی در مقایسه با نیمه اول سال افزایش پیدا کرده است و این افزایش هم باعث بهبود تراز تجاری کشور و هم ظرفیت تأمین کالاهای اساسی خواهد شد.

 

منبع: بازار
  • ناشناس ارسالی در

    همه شماها دارید برای خودنمایی وبقا دست و پا میزنید مردم دیگر اعتمادشان سلب گردید ه بورس راطعمه مردم ضعیف کردید خودتان در سقف فروختید و در رفتید و مردم ضغیف را گر فتار خدا از شما نگذرد

ارسال نظر