|
کدخبر: 129816

قیمت جدید مرغ اعلام شد + جزییات

حشمت الله عسگری روز چهارشنبه در ستاد تنظیم بازار استان با اشاره به وضعیت قیمت مرغ اظهارداشت: تنظیم بازار کشور قیمت پایه مرغ گرم را ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان در درب مرغداری تعیین کرده اما با توجه به هزینه‌های متفاوت در استان‌های مختلف به میزان ۱۰ درصد افزایش قیمت در اختیار تنظیم بازار استان‌ها قرار گرفته‌است.

وی ادامه داد: با توجه به هزینه‌های مربوط به حمل مرغ از مرغداری تا کشتارگاه و سپس حمل به عمده فروشی و خرده فروشی‌ها، ۶ هزار تومان دیگر نیز در نظر گرفته که با احتساب این هزینه‌ها در مجموع قیمت مرغ گرم در خرده فروشی‌های استان به میزان ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان در سطح میادین میوه و تره‌بار، فروشگاه ها و اصناف مصوب شد.

عسگری اضافه کرد: مرغ منجمد نیز با توجه به موجودی کافی مقرر شد شرکت پشتیابی امور دام از طریق شبکه‌های مختلف از جمله میادین میوه و تره‌بار، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرف کارکنان به قیمت ۱۵ هزار تومان عرضه شود، اما عرضه به گونه‌ای باید باشد که در اختیار اقشار کمتر برخوردار قرار گیرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه توزیع مرغ منجمد در شهرستان‌ها در اختیار فرمانداران است، گفت: فرمانداران از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای یا اصناف منتخب اقدام به توزیع مرغ منجمد می‌کنند و این شبکه با کنترل کافی از طریق صنعت و معدن، بازرسی اصناف و تعزیرات مورد نظارت قرار می‌گیرد.

وی در مورد قیمت تخم‌مرغ اعلام کرد: در مورد تخم‌مرغ قیمت مصوب پشتیانی امور دام مشخص شده و مقرر شد عرضه تقویت شود تا تخم‌مرغ به قیمتی کیلویی بین ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان در مغازه‌ها عرضه شود.

پیش از این عسگری اعلام کرده بود که قیمت مرغ در بازار متناسب با مصوبات ستاد تنظیم بازار مشخص می‌شود و دان مرغ برای مرغداری هایی اختصاص می‌یابد که از نرخ های مصوب این ستاد در عرضه محصول تبعیت کنند.

 

منبع: ایرنا
 • ناشناس ارسالی در

  میشه دولت نرخ مرغ را تایین نکنه مرغ ارزا ن بود کیلویی ا۴ تومان هروقت دولت امدکاری کنه عمدافشاربه ملت میاره حالا شده ۲۰ تو من واقعا که چ دولتی داریم

 • رضا ارسالی در

  سویا۱۵۵۰۰ ذرت ۴۲۰۰ و........ مرغ کیلویی۱ ۴۵۰۰ بفروشیم!!!!!!
  خاک بر سر تولید کننده ای که بخاد مرغ تولید کنه مرغ ز نده الان کیلویی ۱۹۵۰۰ پای مرغدار در میاد

 • ناشناس ارسالی در

  چرت نگو باو توشهرما میدن 27هزار کی به کی ه

 • ناشناس ارسالی در

  همش دروغه

 • ناشناس ارسالی در

  کمتر حرف بزنید

 • ناشناس ارسالی در

  سلام
  اگرقیمت مرغ در خرده فروشی 14 200هزار تومان هست.
  من امروز تو اصف هان 27000 هزار تومان خرید کردم .
  چ راااااااااااااااااااااااااااااا

  • ناشناس ارسالی در

   بله واقعا درسته متاسفم برای این همه گرون ی

 • ناشناس ارسالی در

  توراخدابه مابدبختارحم کنیدچراامقدرگرونی قشره متوسط چه گناهی داریم دلتون برای ما مستاجرای بدبخت بید ها بسوزه

 • س،ب ارسالی در

  خوب به قول مرجع تقلید مرغ نخورید چه میشو د

 • ناشناس ارسالی در

  سلام اخه تا کی نخوریم مگ میشه دولت انقد هرکی هرکی شده ک منه مستاجر با ماهانه اجا ره شیصدهزار کم میارم.باید برسی شه ک متاس فانه ......

 • ناشناس ارسالی در

  جالب اینجاست که مسئولین به اصطلاح محترم کشور در تمام جلسات و سخنرانی های خود با اقتدار اعلام می کنند که (( تمام تلاشمان را در خصوص بهتر شدن معیشت مردم انجام می دهیم )) پس چرا بازخورد این تلاشها متاسفا نه برعکس میباشد و هر روز قیمت یک گروه از کالا ها را گرانتر از قبل اعلام می کنند ؟ مانند لبنیات _ برنج _ حبوبات _ مصالح ساختمانی_ پوشاک _ خودرو_ مسکن _ لوازم خا نگی _ گوشت و مرغ و .... شاید گرانی اجناس نوعی رفاه است !!! ما که نفهمیدیم!

 • ناشناس ارسالی در

  ما کرایه نشینیم ماهانه یک میلیون میدیم س ی وپنج تومن هم رهن دادیم بامعاش کارگری چ جوری مرغ بخریم اونم کیلویی ۲۰تومن چندین وقت گوشت قرمز حسرتش ومیخوریم از این به ب عد گوشت مرغ هم محال میشه

 • ناشناس ارسالی در

  من ستابچه دارم سه هفتست ازم سوپ مرغ میخوان بشون میگم بابامیاد میاره هروز اینجور میگذره گوشتوکه تالان ندیدیم بعدمیگن بچه بیاریدجمعیت زیادبشه خب چی بدم بشون بخورن الان سن رشدشونه ندارم بشون بدم بزرگ بشن چی خرج مدرسه اجاره نشینی خودموبچه هاموبکشم چیکار کنیم

ارسال نظر