کدخبر: 107151

آخرین وضعیت بازار گوشت گوسفندی + قیمت

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران گفت: درحال‌حاضر قیمت هر کیلو گوسفند زنده در بازار تهران ۴۰ هزار تومان است که اگر وارد بازار عراق شود به ۹۰ هزار تومان می‌رسد. این عامل باعث شده تا شاهد خروج غیرمجاز دام زنده از شهرهای اشنویه و پیرانشهر به بازار سلیمانیه عراق باشیم.

اصناف آخرین وضعیت بازار گوشت گوسفندی + قیمت

علی‌اصغر ملکی در مورد آخرین وضعیت بازار گوشت گوسفندی گفت: در هفته گذشته شاهد افزایش چهار هزار تومانی در گوشت گوسفندی بودیم که دلیل آ‌ن کمبود دام زنده بود. با توجه به اینکه ما در اوایل هفته قرارداریم تقاضا برای گوشت افزایش یافته و این باعث افزایش قیمت شده است.

وی ادامه داد: درحال‌حاضر قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی ۸۸ هزار تومان تا ۹۰ هزار تومان به فروشنده عرضه می‌شود که با احتساب ۱۰ درصد سود فروشنده با قیمت تقریبا ۹۸ هزار تومان به‌دست مصرف‌کننده می‌رسد. همچنین افزایش قیمت مرغ باعث افزایش تقاضا در قیمت گوشت شده است که امیدواریم از امروز بازار آرام‌تر شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران متذکر شد: خوشبختانه در فصلی هستیم که شرایط تغذیه برای دام‌ها و عرضه آن مناسب است اما با توجه به اطلاعاتی که به‌دست آورده‌ایم شاهد افزایش قاچاق دام از مرزهای غربی به بازار عراق هستیم. درحال‌حاضر قیمت هر کیلو گوسفند زنده در بازار تهران ۴۰ هزار تومان است که اگر وارد بازار عراق شود به ۹۰ هزار تومان می‌رسد. این عامل باعث شده تا شاهد خروج غیرمجاز دام زنده از شهرهای اشنویه و پیرانشهر به بازار سلیمانیه عراق باشیم.

ملکی افزود: وقتی اختلاف ۵۰ هزار تومانی در دو بازار وجود داشته باشد طبیعی است که دامدار با پذیرش ریسک آن اقدام به فروش در بازار عراق می‌کند. همچنین دامدار هزینه حمل، مراجعه دامپزشکی و هزینه‌های بین را هی را نمی‌پردازد. این باعث ایجاد کمبود در بازار می‌شود که نباید این گونه باشد و باید مراجع قانونی این موضوع را پیگیری کنند.

 

 

منبع: ایلنا
  • ناشناس ارسالی در

    خاک عالم بر سر مسولان ذیربط....

  • ناشناس ارسالی در

    تمام مشگلات را سازمان برنامه وبوجه بوجود میاورد مسعول اصلی بدبختی ملت افای نوبخت است نه رهبر را قبول دارد ونه رئیش حسن روحانی را چه کسی در راس کار است خدا میداند

  • ناشناس ارسالی در

    فقر جامعه را گرفته مرگ بهترین راه است تا زندگی

ارسال نظر