کدخبر: 107134

آغاز توزیع مرغ ۱۳۵۰۰ تومانی به بازار

مدیرکل تامین دام و فرآوری محصولات دامی شرکت پشتیبانی امور دام گفت: توزیع مرغ منجمد تنظیم بازاری به قیمت ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان در تمام استان‌های کشور بدون محدودیت آغاز شد.

اصناف آغاز توزیع مرغ ۱۳۵۰۰ تومانی به بازار

محمد جعفری مدیرکل تامین دام و فرآوری محصولات دامی شرکت پشتیبانی امور دام در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: بعد از مصوبه کارگروه تنظیم بازار، عملیات توزیع مرغ منجمد به قیمت ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان برای توزیع‌کنندگان و ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان برای مصرف‌کننده آغاز شد و این محصول در اختیار تمام استانهای کشور قرار گرفت.

وی افزود: هیچ محدودیتی برای عرضه مرغ منجمد تنظیم بازاری در استانهای مختلف کشور وجود ندارد و این محصول به اندازه کافی و بدون محدودیت تا زمانی که تقاضا وجود داشته باشد توزیع خواهد شد.

مدیرکل تامین دام و فرآوری محصولات دامی شرکت پشتیبانی امور دام در واکنش به گرانی مرغ و اقدامات صورت گرفته برای کاهش قیمت این محصول گفت: به طور قطع توزیع مرغ تنظیم بازاری منجر به ایجاد تعادل در بازار خواهد شد.

وی تصریح کرد: عرضه و تقاضا وضعیت قیمت‌ها را تعیین می‌کند و با توجه به ذخیره مناسب مرغ شرکت پشتبانی امور دام می‌توان از اقدام صورت گرفته برای تنظیم بازار، نتیجه لازم را به‌دست آورد.

 جعفری همچنین در ارتباط با نرخ مصوب مرغ گرم اظهارکرد: قیمت ۱۵ هزار تومانی مرغ بر اساس نظر کارشناسی وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تعیین شده و قبل از اعلام این قیمت بررسی کارشناسانه انجام شده است.

 

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر