کدخبر: 106282

گرانفروشی تخم‌ مرغ بدون نظارت قانونی / قیمت مصوب چند؟

قیمت تخم‌ مرغ در بازار همچنان در مسیر گرانی است؛ درحالی که قیمت فروش هر کیلوگرم تخم‌مرغ در سامانه ۱۲۴ وزارت صنعت ۱۱ هزار تومان قیمت‌گذاری شده و نرخ هر شانه تخم‌مرغ ۳۰ عددی ساده برای فروش در میادین میوه و تره بار تهران ۱۸ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شده است این محصول در تهران ۲۵ هزار تومان تا ۳۰ هزار تومان به صورت دلخواه قیمت‌گذاری و به فروش می‌رسد.

اصناف گرانفروشی تخم‌ مرغ بدون نظارت قانونی / قیمت مصوب چند؟

قیمت تخم‌ مرغ در روزهای اخیر بیش از ۱۰ هزار تومان در هر شانه افزایش یافته این درحالی است که این محصول به عنوان ارزان‌ترین محصول پروتیئی سبد اقشار ضعیف جامعه به حساب می‌آید.

بنابر گزارش میدانی هر شانه تخم‌ مرغ ساده ۳۰ عددی در سوپرمارکتی در خیابان میرزای شیرازی تهران ۲۸ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است همچنین این محصول در فروشگاهی در منطقه پل چوبی تهران ۲۵ هزار تومان به فروش می‌رسد؛ این محصول همچنین در فروشگاهی در سعادت آباد تهران ۳۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

بر اساس اعلام مرتضی رضایی معاون وزیر جهاد کشاورزی امروز در کارگروه تنظیم بازار درخصوص تغییرات قیمتی مواد پروتئینی تصمیم‌گیری می‌شود.

گفتنی است حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برخی از الزامات تولید مانند واکسن، دارو و مکمل‌های طیور و همچنین افزایش دستمزدها و تورم جامعه در امسال در قیمت تمام شده گوشت مرغ نیز تأثیر گذاشته است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر