|
کدخبر: 161163

خواص شگفت‌انگیز ویتامین A

ویتامین A از جمله ویتامین‌های محلول در چربی است که مانند سایر ویتامین‌ها جهت فعالیت‌های حیاتی بدن و واکنش‌های بیوشیمیایی ضروری است، این ویتامین از طریق مواد غذایی مناسب به طور کامل تأمین میٰ‌شود و در صورت کمبود آن در بدن، فرد به صدماتی دچار خواهد شد. هویج، زردآلو و سیب را در رژیم غذایی خود قرار دهید تا آکنه‌های پوست را رفع کنید. ویتامین A به خصوص در میان افرادی که مشکلات جدی آکنه دارند، به کاهش مشکلات آکنه کمک می‌کند، چرا که تولید چربی اضافی پوست را کاهش می‌دهد.

اجتماعی خواص شگفت‌انگیز ویتامین A

ویتامین A شامل مقادیر زیادی از بتا – کاروتوئن ورتینول است که یک آنتی اکسیدان قوی است و به مبارزه با رادیکال‌های آزاد در پوست کمک می‌کند. بنابراین جذب منظم ویتامین A خطوط ظریف، لکه‌های تیره و تجمع رنگ دانه‌های پوست را کاهش می‌دهد. ویتامین A به تولید مقدار صحیح چربی در پوست سر کمک می‌کند که از خشک شدن پوست سر و مو جلوگیری می‌کند. این آنتی اکسیدان‌ها در ویتامین A، ترشح روغن را تنظیم می‌کند و در نتیجه منجر به پوست سر سالم می‌شوند.

ویتامین A به خاطر ویژگی بازسازی که دارد، موها را نرم می‌سازد. نرم کننده‌ها حاوی ویتامین A و E هستند. ویتامین A به تنظیم تولید چربی در پوست سر کمک می‌کند. در نتیجه، تشکیل لایه‌های شوره سر را کاهش می‌دهد. مصرف منظم سبزیجات برگ سبز، جگر پنیر می‌تواند شوره سر خشک را کاهش دهد. ویتامین A به مبارزه با بیماری‌های چشمی مانند آب مروارید، آب سیاه و دیگر بیماری‌های چشمی مرتبط با سالخوردگی کمک می‌کند. استخوان‌های سالم برای داشتن استخوان‌های سالم، ویتامین A را در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید؛ چون بدن ما آن را به اسید رتینوئیک تبدیل می‌کند که توسط استخوان‌های ما جذب می‌شود.

دندان‌های ما متشکل از یک ماده سخت به نام عاج هستند که نیاز به ویتامین A برای استحکام و سختی طبیعی خود دارند. مهم‌ترین فایده ویتامین A این است که به جلوگیری از سرطان کمک می‌کند. جگر بوقلمون، روغن کبد ماهی، شیر، پنیر، خامه، کدو، ریحان خشک، کاهو، لوبیا، گوجه فرنگی، اسفناج، کلم، هویج، سیب زمینی، انبه، هلو، فلفل دلمه‌ای قرمز، آب گریپ فورت، زرده تخم مرغ، مرزنجوش، جو دوسر، پاپریکا، طالبی، شلغم، زردآلو، کره، مارگارین، سالمون، میوه‌ها و سبزیجات زرد یا نارنجی مثل هویج، سبزیجات دارای برگ‌های سبز تیره، لیستی از مواد غذایی غنی از ویتامین A است.

 

منبع: ایمنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...