|

بخوانید :

کدخبر: 270086 شهریار خادمی

در گفت‌وگوی گسترش نیوز با نماینده دوره یازدهم مجلس مطرح شد:

وزیر آموزش و پرورش در آستانه استیضاح

براساس گفته فتح الله توسلی نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی طرح استیضاخ وزیر آموزش و پرورش مطرح شده است.

آموزشی وزیر آموزش و پرورش در آستانه استیضاح

۷ آذر ۱۴۰۰ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی «یوسف نوری» را به عنوان وزیر آموزش و پرورش دولت سیزدهم انتخاب کردند. اما وی در طول این ۶ ماه گذشته نتوانست برنامه های خود را در وزارت مطبوع خویش عملی کنند.  که مهمترین آن اجرای طرح رتبه بندی معلمان بود. به همین علت نمایندگان مجلس برآن شدند که طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش را مطرح کنند. در همین راستا یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفتگویی با خبرنگار پارلمانی این پایگاه خبری داشت.

فتح اله توسلی نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مورد موضوع یاد شده اظهار کرد: یکی از وزرات خانه های بسیار مهم و حساس ما ،‌وزارت آموزش و پروش است که چندین میلیون از جمعیت کشور تحت نظر این وزارت خانه هستند. در این مدت که آقای نوری وزیر آموزش و پرورش شده اند، شاهد یکسری بی برنامگی در این وزارتخانه هستیم.

توسلی

وی ادامه داد: اسناد بالادستی وزارت آموزش و پرورش همانند سند تحول تاکنون اجرا نشده است. قانون مصوب مجلس برای رتبه بندی فرهنگیان تصویب شده است تاکنون اجرا نشده. همچنین اسناد بالادستی دیگر همچون قانون اساسی که بحث تحصیل رایگان را برای آحاد جامعه مطرح کرده‌، عملی نشده است.

نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در سند چشم انداز مواردی مشاهده می شود که در وزارت آموزش و پروش هیچگاه اجرایی نشده. از طرف دیگر برنامه‌هایی جامعی را در این وزات خانه نمی بینیم که اجرایی شود. همچنین بدنه آموزش و پروش هم دستورات آقای وزیر را اجرا نمی‌کنند. یعنی وزیر دستور می دهد اما عملا شاهد عملی شدن هیچ یک از دستوراتش نیستیم.

توسلی در پایان اظهار کرد: به همین علت طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش را نوشتم و در سامانه قرار دادیم تا همکاران و دوستان اقدامات لازم را برای استیضاح آقای نوری وزیر آموزش و پرورش انجام دهد. و تاکنون بیش از پنج نفر این استیضاح را امضا کرده اند و اگر امضاها به میزان قابل توجه برسد، بلافاصله به کمیسیون خواهد رفت و وزیر برای استیضاح به صحن خواهد آمد.

طرح رتبه‌بندی معلمان بر اساس سند تحول بنیادین نظام آموزشی یکی از موضوعات مهمی است که در راستای ارتقای شایستگی حرفه‌ای معلمان باید به مرحله اجرا درآید. لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان پس از ۲ ماه بررسی اواخر آبان ماه سال گذشته در آخرین نشست تخصصی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک دفتر هیات دولت به تصویب رسید. لایحه رتبه‌بندی معلمان به منظور ایجاد ساز و کارهای لازم برای ارتقای شایستگی‌های حرفه ای، منزلت و مرجعیت علمی و اجتماعی معلمان و افزایش انگیزه در راستای ارتقای فعالیت‌های آموزشی و پرورشی آنان تهیه شد. با طرح رتبه‌بندی معلمان، رتبه‌های حرفه‌ای برای طبقه بندی معلمان در نظر گرفته می‌شود و بر اساس هر رتبه، ضرایبی در امتیازات شغل و شاغل و در نتیجه حقوق و مزایا برای آنان لحاظ می‌شود.

 • معلم ارسالی در

  هرچه سریعتر استیضاح شود این بی کفایت

 • Tyu ارسالی در

  بندازید بیرون این اسگل مغز فندقی بی عرضه چوپونو .اینو وزارت

 • ناشناس ارسالی در

  ورود بر شما این وزیر به درد اموزش وپرورش نمی خورد بود ونبودش فرقی ندارد

 • ناشناس ارسالی در

  مملکت خلاصه شده در چند کار حجاب بعدش تو دهنی به کشور های مختلف استیضاح مسولین ودرست کردن تجهیزات جنگی اها مهمتر صندلی بازی بدون اهنگ

 • منصف ارسالی در

  بنظرانجام چنین اقدامات تحول سازدریک پروس ه ی زمانی کوتاه، انتظارغیرمنطقی است لذاف رصت بیشتربرای آن امری ضروری است.

 • محمد باقر شیبانی ارسالی در

  استیضاح ایشان خیلی هم دیر شده است.مجلس ب اید مقتدرتر و سریعتر عمل کند.در رای خود به ایشان به عنوان وزیر تامل نمایید و سری ع رای منفی و عدم کفایت بدهید.این وزارت م ردانی مثل حاج میرزا و حاج بابایی می خوا هد نه مردانی از جنس نوری و بطحایی.کارها معطل مانده و انتصابات مدیران چنگی به دل نمی زند و با مدیران فعلی زیاد کسی همراهی نخواهد کرد.خود من با اینکه ارشد فلسفه ت علیم و تربیتم در سن 48 سالگی و با سی سال و شش ماه خدمت وقتی ایشان و مانند ایشان آمدند فوری تقاضای بازنشستگی دادم.چون با وجود این عزیزان دیگر امید درستی برای آم وزش و پرورش متصور نبودم و نیستم.بی برنام گی هم حدی دارد.

 • معلم ارسالی در

  وقتی نمایندگان مجلس ضعیف و کم سواد باشند نتیجه اش می‌شود انتخاب وزیر ضعیف و بی ک فایتی چون نوری که دل معلمان را خون کرده

 • عبد الرضا ارسالی در

  آقای نوری ضعیف ترین وزیر آموزش و پرورش ت ا کنون بوده تا این مدت که ایشان سکاندار بودند هیچ کاری مثبتی در برنامه ها یش نبوده ، خواهشی که از نمایندگان مجلس داری م اینکه اسبیضاح ایشان هر چه سریعتر انجام شوذد ، چوم ماندن آقای نوری نه تنها هیچ مشکلی از آموزش و پرئرش را حل نمیکند ، ب لکه اعصاب و روان فرهنگیان را بهم میزند .

 • محمد ارسالی در

  به امید خداوند متعال وزیر ناتوان آموزش و پرورش قبل از اینکه دیر تر شود انشاالل ه هر چه سریع تر استیضاح شود .

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...