|

بخوانید :

کدخبر: 218689

پشت پرده رای منفی نمایندگان به دو وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش و پرورش فردی را می‌خواهد که فضای وسیع این نهاد را درک کند و توانمند و از بدنه آموزش و پرورش باشد.

آموزشی پشت پرده رای منفی نمایندگان به دو وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

رضا حاجی‌پور با بیان اینکه وزیر پیشنهادی دولت با ارائه برنامه‌هایش نتوانست رای اعتماد نمایندگان مجلس را به خود جلب کند در این راستا دولت موظف است، وزیر پیشنهادی جدیدی را به مجلس معرفی کند اظهار داشت: با معرفی یوسف‌ نوری به عنوان وزیر پیشنهادی جدید کمیسیون آموزش و تحقیقات جلسه‌ای به منظور بررسی صلاحیت، نقطه نظرات و پیشنهادات از طرف وزیر پیشنهادی در ایام تعطیلات مجلس برگزار شد.

وی افزود: وزارت آموزش و پرورش نسبت به سایر وزارت‌خانه‌ها پایه‌ محسوب می‌شود و وزارتخانه‌ای است که آینده‌سازان مملکت و در حوزه مختلف در آن پرورش پیدا می‌کنند.

حاجی پور با تاکید بر اینکه با توجه به رد صلاحیت دو وزیر پیشنهادی دولت جدید از سوی کمیسیون و صحن علنی مجلس مبنی بر مخالفت مجلس با رئیس جمهور نیست بیان داشت: در روزهای گذشته عدم رای نمایندگان مجلس به دو وزیر پیشنهادی مخالفت بر دولت رئیسی نبوده بلکه مجلس همراه با دولت جدید است و با معرفی این وزیر پیشنهادی جدید با ارائه طرح‌ها و دفاعیاتش بتواند نظر مجلس را در صحن علنی جلب کند.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات مجلس مهمترین هدف کمیسیون مبنی بر انتخاب وزیر آموزش و پرورش را مدارج تحصیلی، توانمندی و بدنه خود آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: آموزش و پرورش کسی را می‌خواهد که فضای وسیع این نهاد را درک کند.

حاجی‌پور ادامه داد: اکنون ۱۵ میلیون دانش‌آموز، ۲ میلیون نفر معلم بازنشسته و یک میلیون نفر معلم مشغول تدریس داریم بنابراین فضایی در آموزش و پرورش است که شخصی از جنس خود را می‌طلبد.

 

منبع: تسنیم
  • علی ارسالی در

    آقای محترم بازی های سیاسی تان ووقتکشی ه ایتان رابه حساب مافرهنگیان نگذارید چندی ن سال که بلایی برسر آموزش وپرورش آورید که جای تاسف دارد کارنامه تان دررتبه بند ی وسایر امور مربوطه چنان کارنامه ضعیفی دارید که اشک هرفردی که به کشورش علاقه دا ردرادرآوردیدآنهایی که مارابه ساده زیستی ،زیادبودن ،نداشتن بودجه توصیه به صبر می کنندکاخ های سربه فلک کشیده آنها درلواسا نات وسایرمناطق خوش و آب وهوای دل دوستدا ران ایران وانقلاب ونظام رابه درد می آورد خواهشا عملکرد چندساله خودتان وهمقطاران ت ان را درقبال آموزش وپرورش بررسی کنید آی ا قابل دفاع است مازدوستان چشم یاری داشی م ماغلط کردیم غلط انداز راغلط پنداشیمیا درشعری شاعر صاحب ذوق دیگری میفرماید
    واعظان که این جلوه که برمنبر میکنند مشکلی دام زداشمند مجلس بازپرس
    توبه فرمایان چراخودتوبه کمترمیکنند
    چوبه خلوت میروند آن کاردیگر می کنند

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...