|

بخوانید :

کدخبر: 211292

افزایش ۷۰ درصدی حقوق معلمانی که فوق لیسانس دارند + جزییات

رتبه‌بندی معلمان در حال طی مراحل نهایی برای تصویب در مجلس است، با وجود اختلاف‌نظر‌ها درباره منابع مالی مورد نیاز برای اجرای آن، نمایندگان مجلس بودجه مورد نیاز برای یک سال اجرای رتبه‌بندی را ۳۰ هزار میلیارد تومان می‌دانند.

آموزشی افزایش ۷۰ درصدی حقوق معلمانی که فوق لیسانس دارند + جزییات

لایحه رتبه‌بندی معلمان پس از مدت‌ها انتظار هم‌اکنون در حال طی مراحل نهایی خود در مجلس شورای اسلامی است تا پس از تصویب در صحن علنی مجلس، شاخص‌های رتبه‌بندی در آئین نامه اجرایی آن تعیین شود.

رتبه‌بندی معلمان در عناوین پنج‌گانه آموزشیار معلم، مربی معلم، استادیار معلم، دانشیار معلم و استاد معلم در صحن علنی مجلس مصوب شده است بر این اساس استاد معلم بالاترین رتبه است و افرادی که موفق به کسب این عنوان شوند، طبق گفته علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، ۷۰ درصد افزایش حقوق را خواهند داشت.

افزایش حقوق معلمان با اجرای رتبه‌بندی معلمان، اینگونه خواهد بود، آموزشیار معلم با ارتقا به مربی معلم ۲۵ درصد افزایش حقوق، مربی معلم با ارتقا به استادیار معلم ۲۰ درصد افزایش حقوق خواهد داشت بر این اساس استادیار معلم ۴۵ درصد افزایش حقوق را خواهد داشت، دانشیار معلم ۶۰ درصد و استاد معلم ۷۰ درصد نسبت به آنچه در گذشته دریافت می‌کردند، افزایش حقوق خواهند داشت.

علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به این پرسش، معلمی با ۲۱ سال سابقه کار و مدک فوق لیسانس هم‌اکنون چقدر حقوق می‌گیرد و با اجرای رتبه‌بندی، افزایش حقوق او چگونه خواهد بود؟ می‌گوید: «فردی که فوق لیسانس دارد و مسئولیت نداشته باشد حدود ۸ میلیون تومان حقوق می‌گیرد و با اجرای رتبه‌بندی اگر به مقام استاد معلمی برسد، حقوق او ۷۰ درصد افزایش خواهد داشت.»

 

منبع: تسنیم
 • شهروند ارسالی در

  باسلام جناب دکتر منادی ودکتر حاجی بابایی دانشگاه ازاد هم در یابید یک روزی این دانشگاه به شما عنایت کرد الان وقت پاسخگوی واقدام رفع مشکل معشتی اساتید وکارکنان است واقعا در تنگنا هستند متاسفانه همه به فکر اموزش وپرورس و بهداشت هست وبقیه باید بمیرند والله اینها هم ایرانی هستند

 • امیر ارسالی در

  پس نو معلمان هیچ تفاوتی نمیکنه حقوقشون. دوباره اون معلمان پیر و بی فایده افزایش پیدا کردن.
  دستتون درد نکنه. انگار نومعلمان اصلا در ایران زندگی نمیکنن

  • ناشناس ارسالی در

   شما هم زمانی پیر معلم میشوید

 • ناشناس ارسالی در

  سلام دبیران حق التدریس قبلا کار کردن ضرر میکنن،سابقه کم دارن

 • محمود ارسالی در

  ابن طرح اصلا عادلانه نیست که یکی هفتاددد رصد اًضافه بشه یکی بیست درصد خیلی ظالمان ه است .اینقدر بااعصاب معلمین بازی نکنید

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...