|
کدخبر: 198125

خبر مهم درباره ممنوعیت پذیرش ارشد در رشته‌های غیرمرتبط

مدیرکل دفتر تدوین و راهبری اسناد و سیاست‌های آموزش و پژوهش ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی از لغو ممنوعیت پذیرش ارشد در رشته‌های غیرمرتبط برای همیشه خبر داد.

آموزشی خبر مهم درباره ممنوعیت پذیرش ارشد در رشته‌های غیرمرتبط

مدیرکل دفتر تدوین و راهبری اسناد و سیاست‌های آموزش و پژوهش ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی از لغو ممنوعیت پذیرش ارشد در رشته‌های غیرمرتبط برای همیشه خبر داد.

سید جلال موسوی مدیرکل دفتر تدوین و راهبری اسناد و سیاست‌های آموزش و پژوهش ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: چند ماه پیش مصوبه ممنوعیت پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد از رشته‌های غیرمرتبط منتشر شد که اجرای آن از سال ۱۴۰۱ بود.

وی افزود: ممنوعیت این مصوبه نیازمند صلاحدید شورای سنجش و آموزش کشور بود که دکتر آهنچیان مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تکذیب آن را به دانشگاه‌ها در قالب اطلاعیه‌ای اعلام کرد.

موسوی تصریح کرد: ممنوعیت پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد از رشته‌های غیرمرتبط به صورت کلی لغو شده است و تمامی دانشجویان می‌توانند امسال و سال‌های آتی از رشته‌های غیر مرتبط وارد دوره کارشناسی ارشد شوند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...