|
کدخبر: 196802

خلف وعده دولت روحانی در مورد رتبه بندی معلمان

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به خلف وعده‌های متعدد دولت حسن روحانی در تامین بودجه اجرای رتبه بندی معلمان گفت: بنای سازمان برنامه دولت سابق قرار دادن معلمان مقابل دولت جدید با اعلام ارقام مختلف اجرای رتبه بندی است.

آموزشی خلف وعده دولت روحانی در مورد رتبه بندی معلمان

احمدحسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره مصوبه غیرقانونی دولت سابق درباره فوق العاده ویژه فرهنگیان اظهار داشت: روزهای آخر دولت حسن روحانی متأسفانه خیلی کارها انجام شد. این در حالی است که مدیران دولت سابق بنا داشتند تا برخی مصوبات را به دولت جدید تحمیل کنند، در حالی که سازمان برنامه باید امین بودجه سال ۱۴۰۰ باشد و نمی‌توانیم افزایش فوق‌العاده ویژه برای برخی فرهنگیان را که فراتر از قانون بود را بپذیریم که برخی احکام فرهنگیان بدون مصوبه قانونی افزایش پیدا کرده بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به صراحت در کمیسیون آموزش مجلس از اعتبار ۶۰ هزار میلیارد تومانی برای اجرای رتبه‌بندی معلمان خبر داده بود، در حالی که همین موضوع در جامعه فرهنگیان بازتاب زیادی پیدا کرد؛ اگر این کار در دولت جدید عملیاتی نشود، برای فرهنگیان ذهنیت ایجاد می‌شود که دولت قبلی ۶۰ هزار میلیارد تومان پول و اعتبار برای رتبه‌بندی درنظر گرفته است ولی دولت جدید این کار را نکرده است، اما واقعیت آن است که دولت قبل فقط ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه برای رتبه‌بندی معلمان درنظر گرفته و تخصیص داده بود و نه بیشتر و ۶۰ هزار میلیارد تومان فقط حرف و شعار بود.

فلاحی تصریح کرد: آقای نوبخت رئیس سابق برنامه و بودجه، رقمی که برای رتبه‌بندی معلمان اعلام کرد غلط بود؛ او بنا داشت تا فرهنگیان را مقابل دولت جدید قرار دهد و بر همین اساس تلاش کردند با آمارسازی، فرهنگیان را تحریک کنند که این موضوع فقط بخشی از سوءمدیریت‌ها و تبعات دولت حسن روحانی محسوب می‌شود.

نماینده مردم همدان در مجلس در پایان افزود: اگر موضوع اعتبار اجرای رتبه‌بندی معلمان اطلاع‌رسانی شده و شفاف‌سازی شود، معلمان و فرهنگیان در جریان قرار می‌گیرند و آنقدر آگاهی و علم دارند که واقعیت و مصلحت جامعه را درک کنند.

منبع: فارس
 • ناشناس ارسالی در

  200هزار تومان معلم غیر قانونی هست اما 14 میلیون وزارت نفت و کارمندان زندان‌ها و استادان دانشگاه و..... بانوشتن یک نامه قانونی هست که از بودجه رتبه بندی غارت کردن قانونیه

 • معلم ارسالی در

  مصلحت یعنی در بین تمام کارمندان دولت اسل امی ، فقط معلم زیر خط فقر؟

 • ناشناس ارسالی در

  تف تو روتون خدا لعنتتون کنه که دست از جن اح بازی بر نمی دارید فقط دنبال توجیه نا کار آمدی خودتون هستید

 • امید ارسالی در

  جناب فلاحی خیلی شر و ور میگی شما دروغ می گوید اره ما فهم و درک و عقل داریم ومی د انیم که شما دروغ می گوید وبه خاطر کسری ب ودجه دست در جیب معلمان عزیز کردین چون قش ر کم زور هستند وکم کاری خودتان را به دول ت قبل گره نزنید خواهشن دیگه حنای شما برا ی مردم وجامعه ی فرهنگیان رنگی ندارد

 • ناشناس ارسالی در

  چرا بودجه به کارمندای دیگه هس فقط برا مع لما نیس ؟چرا زن وبچه کارمندای دیگه شکم د ارن بخورن اما زن وبچه های ماچی ؟گناهشون اینه که پدرشون معلمه

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...