|
کدخبر: 196111

همسان سازی حقوق معلمان به کجا رسید؟

اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه نشان می دهد همسازی حقوق بازنشستگان منوط به تعیین منابع است. او با اشاره به تنگنای منابع گفت:امروز ما در تنگنا قرار گرفته ایم و احساس می‌کنیم که نباید این امر صورت می‌گیرد

آموزشی همسان سازی حقوق معلمان به کجا رسید؟

مسعود میرکاظمی رئیس جدید سازمان برنامه و بودجه همسازی سازی حقوق معلمان را خلاف قانون اعلام و اظهار کرد: همسان سازی حقوق معلمان خلاف قانون بود و ۱۸۰۰ میلیارد کسری بودجه آوردیم  من خودم معلم هستم و خیلی علاقه مندم که معلمان را حمایت کنم، ما یک تعهدی داریم ،باید جلوی بی‌انضباطی را بگیریم، اگر موضوع را مدیریت نکنیم، فشار اصلی به بخش ضعیف از جمله معلمان می‌آید .

وی خاطرنشان کرد: دوستان ما در آموزش و پرورش با مجوزی که مغایر با قوانین بود لذا جلسه گذاشتیم تا راه‌حل پیدا کنیم و گفته شد که پرداخت صورت می گیرد اما سه روز طول می‌کشد تا احکام اصلاح و مطابق با قانون شود، برای اینکه در این مسیر دچار مشکل نشویم، فایل های ماه های قبل را آماده داشتند و بلافاصله فایل های ماه های قبل را پرداخت کردیم تا فاصله ایجاد نشود ولی باید آن را در دولت ببریم اگر قرار است تغییراتی اتفاق بیفتد باید منبع برای آن در نظر گرفته شود .

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه از وزیر آموزش و پرورش قبلی درخواست کردیم تا احکام را اصلاح کند که گفتند طول می کشد گفت: برخی از اتفاقات در روزهای آخر دولت افتاد که اخلاق مدارانه نبوده است.

میرکاظمی با اشاره به اینکه امروز ما در تنگنا قرار گرفته ایم و احساس می‌کنیم که نباید این امر صورت می‌گیرد ادامه داد: انضباط مالی تاکید مقام معظم رهبری است . ما پاداش بازنشستگی را دنبال خواهیم کرد البته کار سختی است، با توجه به کسری ها و خلق پول کار سخت می‌شود اما امیدواریم با انقباضی کردن برخی از هزینه‌ها که می‌توانیم آن را کنترل و مدیریت کنیم و بتوانیم امسال را بگذرانیم تا وارد برنامه ۱۴۰۱ شویم تا اتفاقات اساسی بیفتد.

منبع: اقتصاد نیوز
  • علیرضا تقی زاده ارسالی در

    غلط می کنند که می گویند افزایش چندر غاز حقوق معلمان اشتباه بود.غلط می کنند که می گویند کمبود بودجه داریم غلط می کنند که می گویند تورم می‌آورد.چطور میشه که با اف زایش خیلی زیادی و چند میلیونی و بعضا ده میلیونی سایر کارمندان دولت مثل کارکنان ب هداشت و قوه قضائیه و اعضای هیات علمی و . ..تورم ایجاد نمی شود و بودجه کم نمیاد.لع نت خدا بر شما باد که با فنا دادن آموزش و پرورش مملکت کل ایران را به فنا کشاندید.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...