|
کدخبر: 192555

مشمولان رتبه بندی معلمان مشخص شدند

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: از مجموع ۴۰ هزار نیروی اداری این وزارتخانه، کمتر از ۵۰۰۰ نفر اداری صرف هستند و مابقی طبق بخشنامه ۲۳۰ کار می‌کنند.

آموزشی مشمولان رتبه بندی معلمان مشخص شدند

علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره تعیین تکلیف نیروهای اداری و آموزشی وزارت آموزش و پرورش، اظهار کرد: یک مسأله‌ای که باید تعیین تکلیف شود، وضعیت نیروهای اداری و آموزشی است چرا که اکنون یک بلاتکلیفی درباره نیروها وجود دارد.

وی ادامه داد: در نظام آموزشی به نظر می‌رسد که یک گروه آموزشی و یک گروه اداری هستند ولی در بین نیروهای اداری کسانی هستند که به استناد بخشنامه ۲۳۰ سال ۱۳۵۸ می‌توانند از مشاغل آموزشی خارج شده و وارد مشاغل اداری شوند و هر زمان احساس کردند لازم است که برگردند، می‌توانند دوباره به مشاغل آموزشی برگردند.

الهیار ترکمن افزود: این رفت و برگشت بین مشاغل اداری و آموزشی، این زمینه را فراهم کرده که نتوانیم به درستی روی نیروهای خود سرمایه گذاری کنیم یعنی نمی‌توانیم روی یک نیرو به عنوان کارشناس بودجه بلندمدت حساب کرده و برای ارتقایش سرمایه‌گذاری کنیم ؛ مثلا آموزش بدهیم و بدانیم تا ۲۰ سال آینده، کارشناس بودجه می‌ماند یعنی ممکن است این فرد اکنون حضور داشته باشد و تجربه هم کسب کرده باشد اما سه سال بعد به مدرسه برگردد.

وی با بیان اینکه تکلیف نیروهای ۲۳۰ باید مشخص شود که اداری یا آموزشی باشند، ادامه داد: در این خصوص در دولت هم صحبت شده و سازمان اداری و استخدامی هم روی آن نظر داد مبنی بر اینکه آموزش و پرورش مکلف شود تکلیف نیروهایش را مشخص کند و این اختیار را به مشمولین ۲۳۰ بدهیم که یک جا را انتخاب کنند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: این قول را سازمان اداری استخدامی به ما داد که در صورت لزوم مجوز جذب نیروی اداری هم بدهد؛ یک بار باید این کار انجام شود و یک امر اجتناب ناپذیر و الزام است.

وی با بیان اینکه حدودا از مجموع ۴۰ هزار نیروی اداری، کمتر از ۵۰۰۰ نفر اداری صرف هستند و مابقی طبق بخشنامه ۲۳۰ کار می‌کنند، افزود: نیروهای اداری مدرسه که در فهرست طبقه بندی مشاغل معلمان هستند مشمول رتبه بندی هستند.

منبع: فارس
  • معلمین بدون پارتی ارسالی در

    آقای ترکمن دیر به فکر افتادین خیلی از ای ن اداری ها که با رانت و پارتی بازی سمت ه ای کلیدی ادارات را گرفته بودن تا بحث رتب ه بندی پیش آمد خودسرانه برای خود حکم مدی ریت مدارس را زدن بعنوان نمونه مصطفی کریم ی سنجری رئیس مقطع ابتدائی ناحیه یک شهر ر ی برای خودش و دوستانش مثل اکبری که نه سا بقه کاربالا و نه تخصص و تجربه ای نداشتن در مهر ۹۹ مدیریت مدارس را گرفتن.
    ا مسال هم برخی دیگر از این مسئولین اداره ن احیه یک شهر ری میخواهند همین شیوه را دنب ال کنند.
    بیچا ه ما معلمین بدون پار تی کاش خامنه ای یا رئیس یا اژه ای ورود ک نند تا ببینن چه خرتوخریه

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...