|
کدخبر: 171008

جزییات عدم کسر مقرری ماه اول فرهنگیان

جزییات عدم کسر مقرری ماه اول فرهنگیان از طرف وزارت آموزش و پرورش اعلام شد.

آموزشی جزییات عدم کسر مقرری ماه اول فرهنگیان

جزییات عدم کسر مقرری ماه اول فرهنگیان از طرف وزارت آموزش و پرورش اعلام شد. در ین رابطه مدیر مل امور آموزشی وزارتخانه آموزش و پروش توضیحاتی ارائه کرد. آقای سلیمان زاده در این رابطه گفت کسانی که بیش از ۳۰ سال در آموزش و پرورش خدمت کرده اند مققری ماه اول از حقوقشان کسر نمی‌گردد.

‌‌‌‌‌‌ عدم کسر مقرری ماه اول

مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش گفت: فقط افرادی که ۳۰ سال کسور بازنشستگی را پرداخت کرده‌اند از آنها برای کارکرد بیش از ۳۰ سال مقرری ماه اول کسر نمی‌شود.

امروز خبری با عنوان «مقرری ماه اول از حقوق فرهنگیان کسر نمی‌شود» به نقل از معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش منتشر شد. با توجه به اهمیت موضوع برای جامعه معلم ان برای اطلاع بیشتر از جزئیات، موضوع را از ناصر سلیمان زاده رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش جویا شدیم تا بدانیم آیا عدم کسر مقرری ماه اول شامل حال تمام فرهنگیان می‌شود؟

آیا عدم کسر مقرری ماه اول شامل حال تمام فرهنگیان می‌شود؟

سلیمان زاده در پاسخ به این پرسش گفت: فقط افرادی که ۳۰ سال کسور بازنشستگی را پرداخت کرده‌اند از آنها برای کارکرد بیش از ۳۰ سال مقرری ماه اول کسر نمی‌شود.

قانون اصلاح مقررات بازنشستگی

طبق تبصره ۲ ماده ۳ قانون اصلاح مقررات بازنشستگی و وظیفه قانون استخدام کشوری مصوب سال ۱۳۶۸ مجلس شورای اسلامی، مستخدمین موضوع این ماده که سی سال کسور بازنشستگی و یا حق بیمه پرداخته، از پرداخت کسور بازنشستگی معاف خواهند بود‌لکن کسور بازنشستگی سهم کارفرمایی سنوات خدمت قابل قبول مستخدم در تعیین حقوق بازنشستگی و وظیفه آنان وسیله دستگاه متبوع مستخدم به‌صندوق بازنشستگی کارکنان دولت و رفاه بازنشستگان واریز می‌گردد.

کسر مقرری ماه اول از احکام ترمیم و افزایش حقوق و مزایای کارکنان

همچنین بخشنامه اخیر معاونت فنی درآمد صندوق بازنشستگی کشوری اذعان دارد: با توجه به ماده ۱۴ ضوابط اجرایی قانون بودجه عمومی سال ۱۳۹۹ کل کشور موضوع تصویب‌نامه شماره ۸۲۰۶/ ت ۵۷۵۹۸ ه مورخ ۰۲/‌۰۲/‌۱۳۹۹‬ هیئت وزیران و با عنایت به مفاد نامه شماره ۴۳۹۱۱-۴۶۹۰ مورخ ۲۱/‌۰۱/‌۱۴۰۰‬ معاونت حقوقی ریاست جمهوری؛ مقرری ماه اول از مصادیق کسور بازنشستگی موضوع تبصره (۲) ماده (۳) قانون اصلاح مقررات بازنشستگی و وظیفه قانون استخدام کشوری مصوب ۱۳-۱۲-۱۳۶۸ تلقی گردیده لذا کسر مقرری ماه اول از احکام ترمیم و افزایش حقوق و مزایای کارکنان مشمول تبصره موصوف که از سوی دستگاه‌های اجرایی صادر خواهد شد منتفی است.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...