|

بخوانید :

کدخبر: 194353

این گوشی‌ها هوش مصنوعی دارند

هوش مصنوعی رفته رفته جای خود را در حوزه تلفن همراه باز می‌کند. در این گزارش به پنج گوشی هوشمند برتر که از الگوریتم‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، می‌پردازیم.

فناوری این گوشی‌ها هوش مصنوعی دارند

گوشی‌های هوشمند طی دهه اخیر روند رشد سریعی را در حوزه طراحی، سیستم‌عامل و امکانات تجربه کردند اما دنیای تکنولوژی همچنان تشنه پیشرفت است و کاربران نیز انتظار امکانات و ویژگی‌های بیشتری را از دستگاه‌های خود دارند. یکی از ویژگی‌هایی که در سال‌های اخیر درحال تکامل و رونق یافتن است، تجهیز گوشی‌ها به هوش مصنوعی است. گوشی‌های هوشمندی که به الگوریتم‌های هوش مصنوعی مجهز هستند ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید و متفاوتی ارائه می‌دهند که کاربران را شگفت‌زده می‌کنند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند الگوریتم‌های هوش مصنوعی را روی آنها مستقر می‌کنند. ازآنجاکه کاربران به‌دنبال قابلیت‌های ویژه و خاص هستند، شرکت‌ها از این فناوری استفاده می‌کنند تا تجربه بهتری را برای آنها ایجاد کنند.

اگر به دنبال یک گوشی هوشمند پیشرفته و مبتنی بر هوش مصنوعی هستید، این گزارش شما را با این نوع گوشی‌ها آشنا می‌کند.

گوشی‌های هوشمند برتر مجهز به هوش مصنوعی

در ادامه گزارش پنج گوشی هوشمند برتر سال ۲۰۲۱ که از الگوریتم‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کنند را معرفی می‌کنیم. گفتنی است همه این گوشی‌ها به جدیدترین پردازنده یعنی اسنپدراگون ۸۸۸ مجهز هستند.

۱. وان‌پلاس ۹ پرو

گوشی «وان‌پلاس ۹ پرو» یکی از پرچم‌داران وان‌پلاس است که در ۲۳ مارس ۲۰۲۱ معرفی شد. این گوشی از فناوری هوش مصنوعی در دوربین خود بهره می‌برد و به لطف آن تجربه عکاسی بهتر و خودکار می‌شود. این الگوریتم‌ هوش مصنوعی قادر است اشیاء و افراد را از محیط پس‌زمینه تشخیص دهد. این گوشی با ۲۰۸ هزار و ۶۵ امتیاز در رده‌ نخست فهرست گوشی‌های مجهز به هوش مصنوعی قرار دارد.

۲. ریلمی جی‌تی

«ریلمی جی‌تی» از گوشی‌های قدرتمند ریلمی است که در چهارم مارس ۲۰۲۱ رونمایی شد. این گوشی در تنظیمات خود چند ابزار فوق‌العاده دارد که کاربران را قادر می‌سازد کنترل کامل سیستم‌عامل اندروید را به دست بگیرند. الگوریتم‌های هوش مصنوعی این گوشی در کنار فناوری یادگیری ماشین می‌توانند به‌راحتی همه‌چیز را برای شما مدیریت کنند. اپلیکیشن دوربین ریلمی جی‌تی از ویژگی بهبود صحنه مبتنی بر هوش مصنوعی بهره می‌برد. درواقع این ویژگی نوعی مود اچ‌دی‌آر (HDR) های‌تک برای ارائه خروجی محدوده دینامیکی بالاتر است که به بهبود اشباع کمک می‌کند. ریلمی جی‌تی پس از گوشی وان‌پلاس ۹ پرو با ۲۰۷ هزار و ۲۰۹ امتیاز در رده دوم قرار دارد.

۳. شیائومی می ۱۱ پرو

گوشی «می ۱۱ پرو» یکی از پرچم‌داران شیائومی در سال ۲۰۲۱ است. این گوشی یک موتور کیفیت تصویر هوش مصنوعی به نام «AI Master» برای بهبود عکاسی دارد که دارای چهار حالت مختلف ازجمله تقویت کیفیت تصاویر و ویدئو، تشخیص و بهینه‌سازی هوشمند صحنه‌ها و اصلاح تصویر به‌صورت پویا است. این گوشی همچنین یک ویژگی ویژه به نام جغد شب دارد که با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی توسعه یافته تا افکت‌های تصویر بهتری را ارائه دهد. توسط این ویژگی خاص می‌توان در شرایط نوری محدود و تاریک عکس‌های باکیفیت، روشن و واضحی گرفت. این گوشی با ۲۰۶ هزار و ۹۵۸ امتیاز در رده سوم بهترین گوشی‌های مجهز به هوش مصنوعی قرار دارد.

۴. شیائومی ردمی کا۴۰

گوشی «ردمی کا۴۰» همانند مدل می ۱۱ پرو، به یک موتور بهبود تصاویر مبتنی بر هوش مصنوعی مجهز است که چهار عمل مختلف را هنگام عکاسی برای کاربران انجام می‌دهند. این گوشی با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی (افزایش وضوح فوق‌العاده)، می‌تواند یک فیلم با وضوح پایین را به ویدئویی باکیفیت‌تر تبدیل کند. حالت ویدئو از ۱۰۰ نوع افکت زیبایی هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کند. ردمی کا۴۰ نیز با ۲۰۶ هزار و ۸۴۲ در رده چهارم برترین گوشی‌های مجهز به هوش مصنوعی جای گرفته است.

۵. شیائومی بلک شارک ۴ پرو گیمینگ

گوشی «بلک شارک ۴ پرو گیمینگ» اولین گوشی هوشمندی است که از سنسور مجاورت مجازی هوش مصنوعی «اینر بیوتی» (INNER BEAUTY) استفاده کرد. این گوشی به نسل ششم موتور هوش مصنوعی مجهز است که برای پردازش و محاسبات عصبی در تصاویر با ۵G توسعه یافته است. این گوشی با ۲۰۶ هزار و ۷۱۶ امتیاز در رتبه پنجم گوشی‌های مجهز به هوش مصنوعی قرار گرفته است.

 

منبع: آنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...