|

بخوانید :

کدخبر: 231851

جزئیاتی از یارانه جدید دولت برای مردم

رقم یارانه نان چهار هزار میلیارد تومان اعلام شده است که با احتساب جمعیت بیش از ۸۴ میلیون نفری کشور به هر نفر ماهانه فقط یک نان سنگک می‌رسد.

رقم یارانه نان چهار هزار میلیارد تومان اعلام شده است که با احتساب جمعیت بیش از ۸۴ میلیون نفری کشور به هر نفر ماهانه فقط یک نان سنگک می‌رسد.

امام جمعه اردبیل درباره یارانه نان گفته است: دولت سالانه بیش از چهار هزار میلیارد تومان یارانه نان می‌پردازد که شایسته است در برابر این رقم سنگین تا نانوایان و مردم در پخت مناسب و مصرف مطلوب همت کنند.

یارانه سالانه نان چهار هزار میلیارد تومان است که سهم ماهانه آن حدود ۳۳۳ میلیارد تومان برآورد می‌شود. با احتساب جمعیت ۸۴ میلیون نفری کشور برای هر نفر ماهانه چهار هزار تومان یارانه نان در نظر گرفته شده است، یعنی هر فرد ماهانه می‌تواند یک نان سنگک بخرد.

در خصوص تامین نان، دولت در چند سال اخیر برای واردات گندم دلار ۴۲۰۰ تومانی به واردکنندگان پرداخت می‌کرد، اما دولت رئیسی تصمیم دارد که دلار ۴۲۰۰ تومانی را حذف کند.

مردم نگران بودند که با حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی قیمت گندم افزایش یابد، اما معاون سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه یارانه دارو و گندم حذف نشده است گفته است: مردم نگران نباشند. یارانه گندم و دارو در سال ۱۴۰۱ ادامه دارد اما شیوه عمل و دستورالعمل ها در این بخش تغییر می‌کند.

دولت قصد دارد که گندم را از طریق یارانه کالا یا یارانه نقدی ارزان‌تر در اختیار مردم قرار دهد. در خصوص یارانه نقدی جدید دولت وعده داده که به ۶۰ میلیون نفر مبلغی بین ۹۰ تا ۱۲۶ هزار تومان یارانه جدید پرداخت می‌کند.

۳۰ میلیون نفر اول که شامل دهک‌های اول تات چهارم می‌شود ماهانه مبلغ ۹۰ هزار تومان و ۳۰ میلیون نفر دوم که دهک‌های پنجم، ششم و هفتم هستند ماهانه مبلغ ۱۲۶ هزار تومان یارانه دریافت می‌کند.

قرار بود این یارانه با یارانه معیشتی بنزین دی ماه پرداخت شود که عملی نشد و پیگیری‌ها نشان می‌دهد واریز آن به بهمن ماه موکول شده است.

منبع: تجارت‌نیوز
 • ناشناس ارسالی در

  حدود ۱۳ سال پیش با این یارانه میشد حدود ۲ گرم طلا خرید،چون طلا آنموقع حدود زیر ۲۵۰۰۰ تومان بود ولی الان با این یارانه چقدر طلا میشه خرید؟الان باید مقدار یارانه حدود دو میلیون تومان باشد تا بتوان حدود ۲ گرم طلا خرید.نه اینکه بخواهند یارانه را ۲ یا سه برابر کنند.

 • این ارسالی در

  مبلغ رو در مورد دهک ها اشتباه نوشتید خخخ خ۹

 • ناشناس ارسالی در

  باز هم چرت وپرت تکراری از آخرین اخبار در مورد یارانه

 • حسین ارسالی در

  ملت ایران نباید به اینگونه با ان رفتار شود که به 60 میلیون یارانه می دهییم یارانه یا باید براساس درامد ملی مانند عربستان به همه پرداخت شود یا کمیته امداد تقویت شود اینکه گزینشی عمل شود وقیمتها چند برابر شود درست نیست اقای ریسی مرد بسیار شریفی است ولی تیم اقتصادی حقوق بگیری از دولت ا طراف اوهستند همین پولهای خرد را به تولید بدهید هم اقتصاد رشد می کند هم بیکاری رفع می شود هم عموم مردم استفاده می کنند من را در دولت بجای تیم اقای ریسی دعوت کنیید تا نظر بهتر بدهم برخی که در دوران انتخابات شعار داده اند حالا بدون در نظر گرفتن موقعیت می خواهند صرفا نظر خود را به کرسی بنشانند و خبری از ایران و اقتدار ایران نیست هر روز دم از یک یارانه می زنند

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...