|

بخوانید :

کدخبر: 269908

نظام پول طلا، اقتصاد مقاومتی را معنا دار می کند

حسین میرزایی- نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی

اگر مردم بتوانند اقتصاد مقاومتی را به معنای واقعی محقق و کشور را از جادوی مالی و پولی دشمن خلاص کنند و ارزش دلار را در زندگی اقتصادی بشکنند، کشورهای دیگر را نیز نجات داده اند، دود اشکالات ذاتی پول های اعتباری از جمله ریال به چشم چه کسانی رفته و می رود؟

مگر نه این است که حقیقت پول، قدرت خرید آن است؟ در بستر پول اعتباری جهل در ثمن معامله واقع می شود. مگر نه این است که ارزش ریال متأثر از هزاران پارامتر اقتصادی، سیاسی و غیره است به طوری که خبر لغو یک جلسه مذاکراتی و یا تغییر یک بند بودجه، ارزش پول کل مردم ایران را متأثر می کند. مگر نه این است که همه پول های اعتباری دنیا در ذات خود تحت سروری و آقایی دلار هستند.

حسین-میرزایی

مگر نه این است که نظام سلطه از طریق پول اعتباری، تورم خود را به دنیا صادر می کند. مگر نه این است که واحد پولی ریال در ذات خود یک دور باطل را حمل می کند. مگر نه این است که امروز مهم ترین مانع سرمایه گذاری در تولید، نوسان ریال است. نوسان ارزش ریال از طرفی ورشکستگی های بسیاری را رقم زده و از سوی دیگر ثروت های باد آورده را نصیب عده ای می کند.

مگر نه این است که واحد ریالی پول موجب محجوریت روزافزون احکام شرعی اقتصادی اسلام شده است. امروز پرداخت دیه، مهریه، خمس و زکات با ریال ممکن نیست و حذف ربا از ذات نظام پول و اعتباری کشور غیرممکن شده است. مگر نه این است که ثبات و آرامش اقتصادی به عنوان دستور رهبر معظم انقلاب در سیستم ریالی غیرممکن است.

فعالان اقتصادی کشور هر لحظه باید محاسبه کنند که ارزش ریال بالا رفته یا پایین آمده،مگر نه این است که پول اعتباری زمینه کسب مال باطل را فراهم کرده و موجب گردش ثروت در دست ثروتمندان شده به گونه ای که هم اکنون ۶۵ درصد از نقدینگی کشور تنها در یک درصد حساب ها قرار دارد.

مگر نه این است که پول اعتباری، امکان خلق پول از هیچ را فراهم می کند که عامل اصلی تورم است. این به معنای امکان سرقت سیستمی ارزش پول است که نظام بانکی هزینه آن را از جیب ملت می دزدد. برای مثال کمرنگ چاپ کردن ۴ صفر از روی برخی از اسکانس ها به چه معنایی است و اما بعد برای برون رفت از این بحران، راهکاری هم وجود دارد؟

طلایی کردن پول، تزریق دوباره پول سالم به شریان های اقتصاد ایران است،پیشوای ششم، حضرت امام صادق(ع) فرموده اند خداوند متعال، طلا و نقره را برای معاملات و ذخیره ارزش خلق نمود. نظام پولی مبتنی بر طلا و نقره در شرایط مختلف، امتحان خود را پس داده و نظام پول و طلا می تواند به عنوان یک نظام پولی مستقل از دلار و هر ارز اعتباری، تحریم پولی را غیرممکن سازد.

اهمیت مطلب تا آنجا است که در دیدار اخیر رئیس جمهور روسیه با مقام معظم رهبری، ایشان فرمودند دلار را باید به تدریج از معاملات جهانی خارج کرد. نظام پول طلا به دلیل عدم خلق پول گرفتار تورم بهره نمی شود و قدرت خود را حفظ می کند و ثروت هایی باد آورده ناشی از تورم و ورشکستگی های ناشی از رکود بلاموضوع می شود.

نظام پول طلا متناسب با نظام اقتصادی و احکام مالی اسلامی است و حذف ربا تنها در شرایط ثبات بلندمدت ارزش پول امکان پذیر است. نظام پول طلا موجب توزیع ثروت و تخصیص عادلانه منابع پولی کشور می شود و رانت نامشروع خرج پول از هیچ را بلاموضوع می کند.

نظام پول طلا، اقتصاد مقاومتی را معنا دار می کند چرا که اقتصاد مقاومتی بدون پول مقاوم امکان پذیر نیست،اگر بند ریال را از ناف دلار نبریدیم و پول کشور را به طلا میخکوب نکردیم، به صراحت می گویم اقتصاد ایران همچنان مستعمره دلارهای آمریکایی باقی خواهد ماند. البته گردش پول طلا توسط ابزارهای نوین خدمات پولی میسر است ام مهم این است که منابع مصرفی بودجه و محاسبات اقتصادی کشور به پول طلا تبدیل شود و معیار همه آنها طلا باشد.

نویسنده: حسین میرزایی

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...