|

بخوانید :

کدخبر: 274527

نارنگی نوبرانه در راه بازار/ ۲۵۰ هزار تن پیش‌رس تولید می شود

ساری- رزاقی، مدیرباغبانی جهاد کشاورزی مازندران بهترین زمان شروع برداشت نارنگی پیش رس را اول مهرماه ذکر کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۳.۵ میلیون تن مرکبات در استان برداشت شود.

عبدالرحمن رزاقی با اشاره به این که ۱۱۳ هزار هکتار از باغات استان به مرکبات اختصاص دارد، افزود: از این میزان ۱۶ هزار و ۵۰۰ هکتار به کشت انواع نارنگی اختصاص پیدا کرد و از این میزان شش هزار و ۵۰۰ هکتار نیز مربوط به نارنگی‌های پیش رس است.

وی با عنوان این که بهترین زمان برداشت نارنگی اول مهرماه است، افزود: قندگیری نارنگی در مهرماه تکمیل می‌شود و برداشت آن باید به صورت مدیریت شده باشد.

وی با اظهار این که امسال میزان بارآوری مرکبات در استان مطلوب است، میانگین تولید را ۳۰ تا ۳۱ تن ذکر کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۳.۵ میلیون تن مرکبات تولید شود که ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تن نارنگی پیش رس خواهد بود.

رزاقی بر لزوم رعایت اصول فنی در برداشت و نگهداری مرکبات تاکید کرد و گفت: مهم‌ترین نکته‌ای که باید رعایت شود نحوه چیدن محصول است و در کنار آن میوه باید در شرایط استاندارد در انبارها نگهداری شود.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران مبارزه با قارچ‌ها را از دیگر لازمه‌های نگهداری محصول ذکر کرد و گفت: میوه باید در جای مناسب از نظر رطوبت و دما نگهداری شود.

وی با تاکید بر پرهیز از برداشت نارنگی‌های نارس از کشاورزان خواست تا برداشت زودهنگام محصولات نداشته باشند و گفت: محصولات نارس به تولیدات کشاورزی ضربه می‌زند.

 

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...