|
کدخبر: 325918

قیمت بیمه مسافرتی چگونه تعیین می‌شود؟

همه ما در طول زندگی از انواع مختلفی از بیمه‌ ها استفاده می‌کنیم تا اطمینان خاطر بیشتری داشته باشیم. وقایع غیرمنتظره‌ای که می‌توانند هزینه‌های زیادی را به ما تحمیل کنند، همیشه در کمین‌اند و ممکن است هر لحظه با آن‌ها مواجه شویم. شرکت‌های بیمه‌ای با پرداخت هزینه‌ای اندک، متعهد می‌شوند که در زمان بروز حادثه، بیمه‌ شونده را حمایت کنند. اگر اهل سفرکردن هستید، باید با خرید بیمه مسافرتی آشنا شوید. این نوع بیمه می‌تواند هزینه‌های اضافی و پیش‌بینی‌نشده سفر را تا حد زیادی کاهش دهد. در این مقاله، به قیمت بیمه مسافرت و جزییات آن خواهیم پرداخت.

آیا تهیه بیمه‌نامه مسافرتی برای هر سفر اجباری است؟

نخستین پرسشی که قصد پاسخ‌دادن به آن را داریم، سؤال مشترک بسیاری از مسافران است. ممکن است این پرسش برای شما هم ایجاد شود که آیا تهیه بیمه مسافرتی یک امر ضروری در هر سفر است یا خیر. باید بگوییم که در برخی سفرهای خارجی، ارائه بیمه‌نامه بخشی از پروسه دریافت ویزا است. به‌عنوان مثال، برای سفر به حوزه شینگن پیش از آن‌که ویزای شما صادر شود، باید خود را بیمه کنید. سپس همراه با مدارکی که به سفارت‌خانه ارائه می‌کنید، بیمه نامه را نیز تحویل خواهید داد؛ بااین‌حال، در برخی از کشورهای دیگر، هیچ ضرورتی برای خرید بیمه وجود ندارد.

اگرچه برای سفر به برخی کشورها خرید بیمه مسافرتی ضروری نیست؛ اما تجربه نشان داده است که تهیه این بیمه ‌نامه می‌تواند ضامنی قابل‌اعتماد برای آسایش سفر باشد. اگر بیمه ‌شده باشید، خیال‌تان آسوده خواهد بود که درصورت بروز هرگونه مشکلی بیمه از شما حمایت خواهد کرد. این خود می‌تواند یک دلگرمی قابل‌توجه برای لذت‌بردن هرچه بیشتر از سفر باشد. به‌همین‌دلیل، توصیه می‌کنیم حتما خودتان را برای سفر بیمه کنید و دیگر نگران هیچ‌چیز نباشید.

عوامل مؤثر بر قیمت بیمه مسافرتی

یکی از سؤالات دیگری که معمولا برای مسافران ایجاد می‌شود، درخصوص قیمت بیمه است. در ابتدا، باید بدانید که این نوع بیمه توسط شرکت‌های مختلفی ارائه می‌شود و شما پیش از هر چیز باید آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید. اغلب هزینه‌ای که برای بیمه کردن توسط هر شرکت اعلام می‌شود، تفاوت چندانی با شرکت‌های دیگر ندارد؛ ازاین‌رو، همه آن‌ها در یک بازه قیمتی معقول فعالیت می‌کنند؛ بااین‌حال، عواملی وجود دارند که می‌توانند قیمت بیمه را تغییر دهند. در ادامه، عوامل اثرگذار بر قیمت بیمه مسافرتی را شرح خواهیم داد.

سن بیمه گذار

یکی از مهم‌ترین مواردی که قیمت بیمه را تغییر می‌دهد، سن بیمه‌گذار است. بدیهی است که افراد مسن بیشتر در معرض بروز حوادث قرار می‌گیرند و بیش از سایر افراد نیاز به حمایت دارند. به‌همین‌دلیل، هرقدر سن بیمه شونده بیشتر باشد، باید هزینه بیشتری بابت بیمه بپردازد. البته نرخ بیمه براساس رده‌های سنی مشخص می‌شود. در اغلب شرکت‌های بیمه، تقسیم‌بندی رده‌های سنی به این شکل انجام می‌شود:

 • تا ۱۲ سال
 • از ۱۳ تا ۶۵ سال
 • از ۶۶ تا ۷۰ سال
 • از ۷۱ تا ۷۵ سال
 • از ۷۶ تا ۸۰ سال
 • بالاتر از ۸۰ سال

افراد بالاتر از ۸۰ سال باید بیشترین نرخ بیمه را بپردازند تا در عوض از امکانات بیشتری بهره‌مند شوند.

مدت‌زمان سفر

از دیگر فاکتورهای مهم در تعیین قیمت بیمه، می‌توان به مدت‌زمان سفر اشاره کرد. طبیعتا هرقدر بیشتر در سفر باشید، بیمه هزینه بیشتری را بابت حمایت از شما دریافت خواهد کرد. باید بدانید که بیمه نامه هم چیزی شبیه به ویزا است و در مدت‌زمان‌های مختلف ارائه می‌شود. مثلا بیمه مسافرتی مولتی همراه با ویزای مولتی قابل دریافت بوده و ممکن است تا ۲۴ ماه هم اعتبار داشته باشد. هرقدر مدت‌زمان بیشتری را در سفر باشید، هزینه بیمه مسافرتی شما بالاتر خواهد رفت. معمولا بازه‌های زمانی که در شرکت‌های بیمه ارائه می‌شوند، به شرح زیر هستند:

 • ۱-۷ روز
 • ۸-۱۵ روز
 • ۱۶-۲۳ روز
 • ۲۴-۳۱ روز
 • ۳۲-۴۵ روز
 • ۴۶-۶۲ روز
 • ۶۳-۹۲ روز
 • ۶ ماه
 • یک سال

محدوده جغرافیایی تحت پوشش

بسته به محدوده جغرافیایی که بیمه شما را تحت پوشش قرار می‌دهد، قیمت بیمه نیز متفاوت خواهد بود. مثلا تصور کنید یک نوع بیمه شما را تنها در کشور ایتالیا بیمه می‌کند و هر واقعه‌ای خارج از مرزهای این کشور، تحت پوشش بیمه نیست؛ ازسوی‌دیگر، نوعی بیمه مسافرتی به نام «بیمه شینگن» در هر یک از کشورهای اتحادیه شینگن شما را حمایت خواهد کرد. بدیهی است که بیمه نامه دوم، گران‌قیمت‌تر خواهد بود. معمولا محدوده‌های جغرافیایی مختلفی در شرکت‌های بیمه اعلام می‌شوند. با کمی تحقیق و بررسی بیشتر می‌توانید به‌طور کامل از محدوده‌های جغرافیایی تحت پوشش بیمه موردنظر، آگاه شوید. به‌عنوان مثال:

 • حوزه خاورمیانه
 • شمال آفریقا
 • کشورهای حوزه خلیج‌فارس
 • تمام دنیا به‌جز آمریکا، کانادا و چند کشور دیگر

سقف تعهدات بیمه مسافرت

یکی از بدیهی‌ترین فاکتورها در تعیین قیمت بیمه، میزان تعهدات بیمه است. در یک بیمه درمانی هرقدر موارد تحت پوشش بیمه بیشتر باشند، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. در بیمه مسافرت نیز به همین شکل است. هرقدر بیمه موردنظر شما موارد بیشتری را تحت پوشش خود قرار دهد، باید هزینه بیشتری بابت دریافت آن بپردازید. برخی از خدمات نظیر موارد درمانی، خسارت گم‌شدن بار و چمدان، گم‌شدن مدارک و مواردی از این دست، در تمام انواع بیمه ‌های مسافرتی مشترک هستند؛ اما برخی موارد فرعی می‌توانند به‌صورت اختیاری با پرداخت هزینه بیشتر به خدمات دریافتی شما افزوده شوند.

بهترین بیمه مسافرتی را با کم‌ترین قیمت از فلای تودی بخرید

برای خرید بهترین بیمه مسافرتی لازم است یک بیمه کننده معتبر را پیدا کنید که خدمات مطلوبی را ارائه دهد؛ همچنین می‌بایست با تحقیق و بررسی، مرجع مناسبی را برای خرید بیمه‌نامه انتخاب کنید. با‌توجه‌به آن‌چه در بررسی‌های متعدد یافته‌ایم، پیشنهاد می‌کنیم وب‌سایت فلای تودی را در نظر داشته باشید. این پلتفرم یکی از قدیمی‌ترین مراجع فعال در حوزه خدمات گردشگری است که بلیط هواپیما و قطار را به‌صورت آنلاین عرضه می‌کند؛ علاوه‌بر‌آن، امکان رزرو آنلاین هتل را نیز برای مسافران فراهم کرده است. حتی برای اخذ ویزای توریستی نیز می‌توانید از کارشناسان فلای تودی کمک بگیرید. در کنار تمام این خدمات، بیمه مسافرتی نیز یکی از مواردی است که فلای تودی به شما ارائه می‌دهد. شما می‌توانید از صفحه اصلی سایت به بخش بیمه دسترسی داشته باشید.

 

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها