|

بخوانید :

کدخبر: 215079

شوک به تیم ملی / طارمی برای همیشه بایکوت شد؟

دعوت نشدن مهدی طارمی به تیم ملی به سوژه اصلی فوتبال ایران تبدیل شده است.

ورزش شوک به تیم ملی / طارمی برای همیشه بایکوت شد؟

چندی قبل دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی در یک مصاحبه گفت: بازیکنان ایرانی فوتبالیست‌های بسیار خوبی به لحاظ بدنی و تکنیکی هستند ولی از نظر تاکتیکی کمی مشکل دارند و تاکتیک پذیر نیستند.

گفتن همین جمله آتش یک اختلاف را شعله ور کرد. مهدی طارمی ستاره تیم ملی که در دیدارهای اخیر تیم ملی عملکرد بسیار خوبی از خودش به نمایش گذاشته بود با انتشار یک توئیت در فضای مجازی جواب سرمربی تیم ملی را داد و گفت: بازیکنان ایرانی از نظر تاکتیک پذیری و دانش فوتبال در سطح بالایی قرار دارند ولی مشکل از جای دیگری است.

همین پاسخ طارمی انتقادات زیادی را به همراه  داشت و خیلی از اهالی فوتبال کار مهدی را اشتباه دانستند. از طرفی دیگر هم بعضی‌ها معتقد بودند اسکوچیچ نباید آن حرف‌ها را می‌زد. بعد از حرف‌های اسکوچیچ و جواب طارمی دو طرف سکوت کردند و دیگر در این خصوص حرفی نزدند. با این حال همه منتظر بودند ببینند واکنش دراگان و البته مدیران فدراسیون فوتبال چیست.

لیست تیم در حالی شنبه شب و بعد از پایان بازی‌های هفته چهارم لیگ برتر اعلام شد که در کمال تعجب خبری از ستاره تیم ملی نبود و طارمی برای دو بازی مقابل لبنان و سوریه به تیم ملی دعوت نشد. بعد از این اتفاق مهم، خیلی‌ها در این خصوص صحبت کردند و روایت‌های مختلفی مطرح شد که مهم‌ترین آن بی‌جواب گذاشتن تماس‌های کریم باقری و وحید هاشمیان از سوی طارمی بود.

حالا در این گزارش می‌خواهیم اتفاقات دیگری که در این چند وقت اخیر در ماجرای اسکوچیچ و طارمی رخ داد را بررسی کنیم.

طارمی خطاب به مدیران فدراسیون: نه مصاحبه می‌کنم نه عذرخواهی

در شرایطی که گفته می‌شد فدراسیون فوتبال به دنبال حل اختلاف به وجود آمده بین سرمربی و مهاجم تیم ملی است و طارمی قطعا در اردوی جدید تیم ملی حاضر خواهد شد، اما اسکوچیچ با خط کشیدن روی نام مهاجم پورتو، این بازیکن و طرفداران تیم ملی را شوکه کرد. نزدیکان تیم ملی و فدراسیون فوتبال از مهاجم پورتو خواستند که در مصاحبه‌ای، درباره توئیت جنجالی‌اش توضیح بدهد تا سوء تفاهم‌های به وجود آمده حل شود ولی طارمی زیربار این پیشنهاد نمی‌رود و به مدیران فدراسیون فوتبال اعلام کرد مصاحبه نخواهد کرد. حتی بحث عذرخواهی طارمی از اسکوچیچ هم مطرح شد که طبیعتا مهاجم تیم ملی هیچکدام از این موارد را قبول نکرد تا سرمربی تیم ملی تصمیم بگیرد او را به اردو دعوت نکند.

اسکوچیچ درخواست فدراسیون را رد کرد

در طول یک هفته گذشته و قبل از اینکه لیست نهایی تیم ملی اعلام شود رئیس فدراسیون فوتبال چند بار با اسکوچیچ در این خصوص جلسه گذاشت تا سرمربی تیم ملی را از کاری که قصد انجامش را داشت منصرف کند و نام طارمی را در لیست قرار دهد ولی مرغ اسکوچیچ یک پا داشت و خبری از دعوت ستاره تیم ملی نبود.

سرمربی تیم ملی با خیلی‌ها مشورت کرد

اگر طارمی یک بازیکن معمولی در تیم ملی بود خط زدنش کار سختی به حساب نمی‌آمد و تا این حد تیم ملی را وارد حاشیه نمی‌کرد. ولی مهدی فوق ستاره تیم ملی است و قطعا نبودش حس خواهد شد. با این حال اسکوچیچ برای خط زدن طارمی از چند نفر مشورت گرفت و در نهایت تصمیم به کنار گذاشتن طارمی گرفت.

دراگان فکر می‌کند بدون طارمی هم می‌برد

اسکوچیچ با تیم ملی نتایج خوبی گرفته و مدعی اصلی صعود به جام جهانی است. تیم ملی در ۲ بازی آینده خود باید به مصاف لبنان و سوریه برود که حریفان خیلی سختی برای تیم ملی محسوب نمی‌شوند. دراگان فکر می‌کند بدون حضور طارمی هم به راحتی می‌تواند از این ۲ بازی امتیازات خوبی را بگیرد و تیمش را در آستانه صعود به جام جهانی قرار دهد. شاید همین موضوع اسکوچیچ را برای دعوت نکردن طارمی مصمم تر کرد.

طارمی در تیم ملی تنها نیست

از وقتی اسکوچیچ سرمربی تیم ملی شد شایعه اختلاف چند ستاره تیم ملی با او به گوش می‌رسید. در نهایت طارمی که یکی از آن نفرات بود اختلافش را علنی کرد. با این حال بازیکنان دیگری هم در تیم ملی حضور دارند که خیلی علاقه ای برای کار کردن با اسکوچیچ ندارند ولی تا به حال صحبتی علیه او انجام نداده‌اند. دراگان با خط زدن طارمی به نوعی برای سایر بازیکنان خط و نشان کشید تا این بازیکنان خیال ایجاد حاشیه برای تیم ملی و انتقاد از سرمربی اش را از سر بیرون کنند.

تا عذرخواهی نکند خبری از تیم ملی نخواهد بود

اسکوچیچ تصمیم قاطعانه خود را برای خط زدن یکی از بهترین بازیکنان تیمش گرفت و فعلا خبری از حضور ستاره پورتو در تیم ملی نیست. اما دوری طارمی از تیم ملی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ شنییده‌های ما حاکی از آن است که تا وقتی طارمی حاضر به عذرخواهی رسمی‌نشود؛ اسکوچیچ او را دعوت نخواهد کرد. اتفاقی که بعید است فعلا از سوی مهدی رخ دهد و از اسکوچیچ عذرخواهی کند.

معلوم نیست آینده طارمی در تیم ملی چه خواهد شد و تا زمانی که اسکوچیچ در تیم ملی حضور دارد مهدی را دعوت خواهد کرد یا خیر. اگر اسکوچیچ بدون عذرخواهی بخواهد مهدی را به تیم ملی بازگرداند به طور حتم خودش را زیر سوال برده است.

منبع: خبر ورزشی

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...