|
کدخبر: 177739

چرا بحرین به ایران باخت؟

یک سایت عربی زبان ۵ دلیل باخت تیم ملی فوتبال بحرین مقابل ایران را تشریح و نیمکت نشینی بازیکن گلزن بحرین را تعجب آور دانست.

ورزش چرا  بحرین به ایران باخت؟

 

سایت «کوره» در تحلیل خود از باخت ۳ بر صفر تیم ملی بحرین مقابل ایران به پنج دلیل اصلی اشاره کرد.

خطای خط دفاعی

احمد نبیل و حمد شمسان مدافعان میانی بحرین و سید عیسی و ولید الحیام دو دفاع راست و چپ هماهنگ نبودند. درست است که قدرت ایران در وسط و خط حمله نهفته است اما خط دفاعی بحرین اشتباهات زیادی مرتکب شد.

قدرت فیزیکی

هلیوا سوزا سرمربی پرتغالی بحرین کاملاً آگاه بود که تیم ملی ایران دارای قدرت بدنی زیادی است. با این حال برنامه‌های او در بازی دادن به بعضی از بازیکنان که پیش‌بینی می‌شد به خاطر اختلاف قدرت بدنی دو تیم نیمکت نشین باشند، بر خلاف انتظار بود.

عدم هماهنگی

بارزترین ویژگی تیم بحرین یعنی هماهنگی و جنگندگی در بازی با ایران غایب بود، زیرا بحرین کاملاً متفاوت از نخستین تقابل بود و خطر بزرگی برای دروازه حریف ایجاد نمی‌کرد.

نیمکت نشینی گلزن تاریخی

عجیب است که اسماعیل عبداللطیف گلزن تاریخی تیم ملی بحرین در ترکیب اصلی این تیم غایب بود. همه معتقد بودند که سوزا از اسماعیل به خاطر تجربه و سرعت و توانایی‌اش در ایجاد موقعیت و گلزنی استفاده می‌کند اما این بازیکن نیمکت نشین بود.

تعویض دیرهنگام

سوزا در انجام تغییرات بسیار دیر عمل کرد. نخستین تغییر او در مسابقه پس از گل دوم ایران بود و این مربی می‌توانست در ابتدای نیمه دوم تغییرات را ایجاد کند تا فشردگی در وسط زمین و خط حمله را بیشتر کند.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...