|
کدخبر: 158418

مربی استقلال: کی گفته من پرسپولیسی هستم؟

فراز کمالوند معتقد است محمود فکری و کادرش در استقلال بدشانسی آوردند

ورزش مربی استقلال: کی گفته من پرسپولیسی هستم؟

فراز کمالوند مدیر فنی جدید تیم استقلال درباره شرایط این تیم و پیوستنش به کادر فنی فرهاد مجیدی صحبت کرد.

بالاخره قید شاهینی‌‌ها را زدید و با استقلال به توافق رسیدید.

دلم نمی‌خواست به این شکل از باشگاه شاهین جدا شوم. دوست داشتم در خدمت این تیم باشم ولی شرایط به‌گونه‌ای پیش رفت که مجبور شدم تصمیم حرفه‌ای بگیرم.

برنامه‌‌ تان برای باشگاه استقلال چیست؟

کارم را با استقلال شروع کردم و هر کاری بتوانم برای این تیم انجام می‌دهم. ما هیچ‌چیز کم نمی‌گذاریم. تیم نیاز به هماهنگی و اتحاد دارد. استقلال تیم خوبی است و سعی‌مان را می‌کنیم تا هم از نظر فنی و هم از نظر روحی تیم را ارتقا دهیم. این تیم بازیکنان خوبی دارد و مربیان قبلی زحمات زیادی کشیدند اما لازم است ما راه خودمان را برویم. من مطمئنم این تیم روزهای خوبی را تجربه خواهد کرد.

از همکاری با استقلال که چند ماه یک ‌بار سرمربی و مدیرعامل عوض می‌کند نمی‌‌ترسید؟

امیدوارم که به این شکل نباشد، چراکه آمده‌ایم کار بزرگی انجام دهیم.

برخی از شما به‌عنوان یک روانشناس یاد می‌کنند، فارغ از مسائل فنی آیا قرار است حکم یک بزرگ‌تر را برای این تیم اجرا کنید؟

من آمده‌ام برای فرهاد، برادری کنم. فرهاد مجیدی مثل برادر من است، چندین‌سال است نان و نمک هم را خورده‌ایم. آمده‌ام اگر کاری از دستم برمی‌آید برایش انجام دهم. ما مثل یک خانواده هستیم و برادران مجیدی واقعا مثل برادر من هستند. آمده‌ام اینجا هر کاری از دستم برمی‌آید برای این تیم انجام دهم چه از نظر فنی چه از نظر روانی و چه به هر شکل دیگری. سایر مسائل اصلا مهم نیست.

می‌گویند شما نه‌تنها استقلالی نیستید بلکه پرسپولیسی هستید! با این مسائل چگونه برخورد خواهید کرد؟

اصلا به این مسائل نمی‌پردازم. این حرف‌ها همیشه در شروع کار پیش می‌آید. فقط نمی‌دانم چطور پرسپولیسی هستم که خودم خبر ندارم؟ مربی پرسپولیس بودم؟ بازیکن پرسپولیس بودم؟ در این تیم فعالیت داشتم؟ وقتی هیچ فعالیتی با این تیم نداشتم چطور می‌توانم پرسپولیسی باشم؟ با این حال ترجیح می‌دهم اصلا به این مسائل نپردازم. ما می‌خواهیم در آرامش به کارمان ادامه دهیم. طبیعی است که حواشی این‌گونه را برای ما به وجود می‌آورند. بهتر است اصلا درمورد این مسائل صحبت نکنیم تا در شروع کار درگیر چالش نشویم.

استقلال باشگاهی به‌هم‌ریخته است و برخی بازیکنان نقش یاغی را بازی می‌کنند، این مشکل را چطور برطرف می‌کنید؟

باید تلاش کنیم و کار جلو برود تا بدانیم چه اقداماتی می‌توانیم انجام دهیم. از نظر من هیچ‌کس در این تیم یاغی نیست، همه بازیکنان خوبی هستند و رفتارشان بستگی به رفتار ما دارد. کاری به این مسائل ندارم چون می‌خواهیم در این تیم تلاش کنیم و کارهای خوبی انجام دهیم.

چقدر موضوع دخالت‌های وزیر و مسائل دولتی در باشگاه استقلال را قبول دارید؟

اصلا دوست ندارم به این مسائل بپردازم. پرداختن به این موضوع فقط حواشی تیم را زیاد می‌کند. من تازه به این باشگاه آمد‌ه‌ام و به این مسائل توجه نمی‌کنم. راه درست این است که در بدو ورود به این مسائل نپردازیم.

تیم استقلال از نظر فنی ایراد خاصی دارد؟

آقای فکری و همکارانش کارشان را به‌خوبی انجام دادند. فوتبال همین است و گاهی آدم بدشانسی می‌آورد. به‌نظر من کادرفنی قبلی نتایج بدی نگرفتند و فقط بدشانسی آوردند. این را به بازیکنان هم گفتم. باید قدردان زحمات آنها باشند. خودمان هم ادامه‌دهنده راه آنها هستیم. به‌زودی جلسه کمیته فنی تشکیل می‌شود و درمورد مسائل مربوط به تیم استقلال، یادگیری، جذب نفرات جدید، مسائل فنی و هرچه باید تصمیم نهایی را می‌گیریم. هنوز درمورد لیست جدید و بازگشت هیچ بازیکنی صحبت نکردیم. فعلا هدف ما حفظ این ترکیب و کمک به پیشرفت تیم استقلال است.

 

 

منبع: فرهیختگان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...