|
کدخبر: 149619

هواداران در نوروز به کمک تیم ملی می‌آیند

سهیل مهدی خبر داد که به زودی روند بازگشت تماشاگران و خبرنگاران به ورزشگاه انجام خواهد شد.

ورزش  هواداران در نوروز به کمک تیم ملی می‌آیند

نزدیک به یک سال از غیبت تماشاگران ایرانی در ورزشگاه‌ها می‌گذرد. در این بین خبرنگاران نیز اجازه ورود به استادیوم‌ها را نداشته‌اند اما حالا با فروکش کردن موج کرونا، مسئولان سازمان لیگ درصدد ایجاد شرایطی هستند که این بازگشت انجام شود.

سهیل مهدی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت: ما همیشه فکر می‌کردیم، تنش‌ها از سوی سکوهای هواداران است اما دیدم که نیازمند اصلاح رفتار حرفه‌ای در زمین و کنار زمین هستیم. به سمت قراردادهای حرفه‌ای رفته‌ایم و رشد قراردادها را در شرایطی شاهد بودیم که درآمد باشگاه‌ها افزایش نداشته است. نتایج و بازی‌های خوبی را شاهد هستیم. به طور مثال بازی گل گهر و تراکتور بازی حرفه‌ای، پر سرعت و فنی بود. اگر هر کدام از این دو تیم مقابل نماینده‌های آسیایی بازی می‌کردند، مطمئناً برنده میدان بودند.

مهدی اظهارکرد: شاهد رفتار دوگانه هستیم و تنها رفتارمان را حرفه‌ای می‌کنیم. در عمل حرفه‌ای عمل نمی‌کنیم. کادر فنی و مدیریت باشگاه باید نظارت داشته باشند. البته باید به باشگاه‌ها هم حق داد؛ به این علت که ثبات در نیمکت ندارند. تراکتور در گیر تغییر سر مربی است اما باز شاهد نتایج خوب از سوی این باشگاه هستیم. ثبات در کار خیلی از مسائل فوتبال ما را حل خواهد کرد.

وی افزود: تمامی عواملی که منجر به ورود تیم‌ها به زمین می‌شوند، از مسئول برگزاری تا داوری و مهمانان در بازی دخیل هستند. تمام حمایت‌های مدیریتی از یک جهت است و اختلاف‌ها باید حل شود. بازار بیانیه‌ها داغ شده است و در کنار توصیه فنی توصیه غیر فنی هم صورت می‌گیرد.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال در ادامه گفت: زمانی که دستمزدها بالا می‌رود و متناسب با درآمد باشگاه نیست، برای یک امتیاز هم زیاد هزینه می‌پردازند. درحال‌حاضر شاید یک گل چند میلیون تومان ارزش داشته باشد. رقابت و سرمایه‌گذاری باشگاه‌ها بر امتیازها تقسیم می‌شود.

مهدی خاطرنشان کرد: نظام بهداشت کشور تصمیم گیرنده حضور تماشاگران است و در صورتی که مجوز دریافت شود، با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در شهرهای زرد و آبی فضاسازی خواهد شد. در ابتدا شاهد حضور خبرنگاران و ان شاالله از فروردین‌ماه شاهد حضور هواداران خواهیم بود.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال در پایان تأکید کرد: در صورتی که به تک بازی‌ها نگاه کنیم، در هر لیگی ممکن یک تیم کم‌تر از بقیه تیم‌ها بازی کند اما با نگاه به میانگین فصل شرایط متفاوت است. پرسپولیس حدود ۲۰ روز در رقابت‌ها نبود و اگر این ۲۰ روز را خارج کنیم. کلیه باشگاه‌ها ۷ تا ۸ روز استراحت داشتند اما پرسپولیس ۶ روز در نیم‌فصل اول استراحت داشت.

 

منبع: ورزش3

ارسال نظر