|
کدخبر: 147295

مسی بهترین هافبک یک دهه اخیر هم شد!

مهاجم بارسلونا توسط فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال بهترین بازی ساز یک دهه اخیر معرفی شد.

ورزش مسی بهترین هافبک یک دهه اخیر هم شد!

فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال نام بهترین بازی سازهای یک دهه اخیر را اعلام کرد. این سازمان هر سال بهترین پلی میکر را معرفی می‌کند و برنده ۲۰۲۰ کوین دی بروین بود. با این حال فدراسیون بین‌المللی به بهترین بازی ساز از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰ اشاره کرد که او کسی نیست جز لیونل مسی.

مهاجم بارسلونا در سال‌های ۲۰۱۵، ۲۰۱۶، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ برنده این عنوان شد. همچنین در سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۴، ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ جایگاه دوم را به خود اختصاص داد. در مجموع فوق ستاره آرژانتینی ۱۷۴ امتیاز در این مدت به‌دست آورد. آندرس اینیستا او را تعقیب می‌کند و ۱۲۷ امتیاز کسب کرد. لوکا مودریچ با ۱۱۳ امتیاز در رتبه سوم قرار دارد و دی بروینه با ۱۰۳ امتیاز در جایگاه چهارم دیده می‌شود. تونی کروس با ۹۰ امتیاز لیست پنج نفر اول را تکمیل می‌کند.

مسی یکی از حکمرانان یک دهه گذشته در تمام بخش‌ها بود. او از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰ توانست برنده چهار توپ طلا شود. شش لالیگا، پنج کوپا دل ری، چهار سوپرجام اسپانیا، دو لیگ قهرمانان اروپا، دو سوپرجام اروپا و دو جام جهانی باشگاه‌ها را با بارسلونا فتح کرد.

کریستیانو رونالدو یکی از ستاره‌های یک دهه اخیر در فهرست بهترین بازی ساز‌ها جایگاه دوازدهم را به خود اختصاص داده و ۵۴ امتیاز به‌دست آورده است. فاصله فوق ستاره پرتغالی با مسی در این بخش خیلی زیاد است.

 

منبع: ايسنا

ارسال نظر